Naaberriikide boikott seab jalgpalli MMi Kataris suure küsimärgi all


Naaberriikide boikott seab jalgpalli MMi Kataris suure küsimärgi all
Xinhua/Sipa USA/Vida Press

Katari, keda valiti korraldama 2022. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluseid, süüdistatakse väidetavalt terrorismi toetamises. Selle naaberriigid, Saudi Araabia, Egiptus, Bahrein ja Araabia Ühendemiraadid, on teatanud suhete katkestamisest ja viivad Dohast ära ka oma diplomaatilise personali.

Kui varasemalt on peavalu tekitanud töötingimused, Katari suvine ülikuum kliima ja FIFA korruptsioonikahtlused, siis praegune süüdistus seab korraldusõigused kõige tõsisema kahtluse alla. Nimelt on eelnevalt mainitud riigid sulgenud piiri ja nende lennufirmad ei tohi enam lennata Katari. Lisaks panid Saudi Araabia, Ühendemiraadid ja Egiptus täielikult ning Bahrein suuremas osas Katari lennukitele kinni ka oma õhuruumi.

Kõige enam mõjutab boikott lennufirmat Qatar Airways, kellest sai alles hiljuti FIFA suursponsor. Olukord on tekitanud riigile suured logistikaprobleemid, sest materiali üheksa staadioni ja uue infrastruktuuri jaoks on alles osaliselt saabumata.

MM'i korralduskomitee esindaja pole olukorda veel kommenteerinud, kuid allikate sõnul on tegemist korraldusõiguste saamisest alatest kõige kaalukama ja ohtlikema kriisiga. FIFA pole olukorra kohta veel midagi täpsemat öelnud.

Futboliit (talgpall)