Sloveenlased asusid Baseli staadionil kahe väravaga juhtima, kui skoori tegid Milivoje Novakovic avapoolaja lõpuminutil ja Bostjan Cesar 48. minutil. Külaliste kaheväravaline edu püsis tablool 80. minutini, seejärel lõid šveitslaste poolel Josip Drmic kaks ja Valentin Stocker ühe värava. Drmici teine tabamus sündis seejuures juba lisaminutitel.

Täna San Marino 6:0 alistanud Inglismaal on E-grupi liidrina 21 punkti. Šveitsil on nüüd 15 silma, täna Leedust 1:0 jagu saanud Eestil 10 punkti ja Sloveenial endiselt 9 punkti. Leedu jätkab 6 ja San Marino 1 punktiga.

Juba teisipäeval seisab kolmanda, play-offi viiva koha eest võitleval Eestil ees ülitähtis kohtumine Sloveeniaga ja seda võõrsil Mariboris.

Pärast seda jääb Eestil mängida veel võõrsil Inglismaa ja kodus Šveitsiga. Sloveenial seisavad veel ees kohtumised kodus Leedu ja võõrsil San Marinoga. Šveitsil tuleb lisaks meiega mängule kohtuda võõrsil Inglismaa ja kodus San Marinoga.