Mart Poom: Tšiili pakkus turniiri ühe parima esituse

 (12)
Mart Poom: Tšiili pakkus turniiri ühe parima esituse
Foto: Ilmar Saabas

Jalgpalli maailmameistrivõistluste eilsele kohtumisele Tšiili-Honduras teeb omapoolse tagasivaate legendaarne väravavaht Mart Poom.

Tšiili pakkus Hondurase vastu meeskondlikult ühe selle turniiri parima esituse ja näitas jalgpalli, mida meeldib vaadata. Pall liikus mööda maad hea söödumänguga, tehti häid tempomuutusi, passe kaitseliini taha ning läbimurretele.

Tšiili mäng meenutas Euroopa tippmeeskondade, nagu Barcelona, mängu, kus pärast pallikaotust tehakse kõrgelt pressi, mängijad on kiired ja tehniliselt võimekad.

Tšiilit juhendav Marcelo Bielsa on väga kõrgelt hinnatud treener, kes Argentinaga neli aastat tagasi küll ebaõnnestus, kuid on Tšiili hästi mängima panna suutnud. Mängupildi ja tempo järgi ütleks, et mängiti isegi paremini kui Hispaania.

Honduras suutis palli hoida ja ka teravusi tekitada, kuid Tšiili jaksas vastased ilma pallita surve alla panna ning ei jäänud libedal 1:0 seisul taha passima. Ka mängu lõpus otsiti võimalusi, et rünnakud löögiga lõpetada. Pärast Hispaania kaotust on Tšiili favoriit alagrupi esikohale.

Futboliit (talgpall)