B-grupi mäng peeti Johannesburgi Ellis Park staadionil (mahutab 62 000 pealtvaatajat). Õhusooja 16 kraadi, väljakukohtunikuks sakslane Wolfgang Stark.

Teises tänases B-grupi mängus alistas Lõuna-Korea 2:0 Kreeka.  LOE SIIT!

Koosseisud:

Argentina: Sergio Romero, Martin Demichelis, Gabriel Heinze, Angel Di Maria, Juan Sebastian Veron, Gonzalo Higuain, Lionel Messi, Carlos Tevez, Walter Samuel, Javier Mascherano, Jonas Gutierrez.

Peatreener: Diego Maradona

Nigeeria: Vincent Enyeama, Joseph Yobo, Taye Taiwo, Danny Shittu, Yakubu Aiyegbeni, Sani Kaita, Lukman Haruna, Chidi Odiah, Victor Obinna, Chinedu Obasi, Dickson Etuhu.

Peatreener: Lars Lagerbäck

Mängu käik (Argentina - Nigeeria 1:0):

1. POOLAEG

Palli pani mängu Argentina koondis.

4. minut - Argentinal esimene hea väravavõimalus, mille sepistab osava läbiminekuga Lionel Messi.

5. minut - Messi pealelöögi tõrjub efektse hüppega Nigeeria väravavaht.

6. minut - Argentina ette 1:0! Kaitsja Gabriel Heinze suunab nurgalöögi peaga väravasse! Heinze on Marseille Olympique mängumees, koondises 65 kohtumine ja 3 värav.

10. minut - Nigeeria koondise esimene nurgalöök.

15. minut - Veronilt suurepärane sööt ette Messi suunas. Nigeeria väravavaht päästab olukorra.

21. minut - Gonzalo Higuain jätab kasutamata Tevezi hiilgava söödu. Seis pidanuks olema juba vähemalt 2:0 või isegi 3:0.

23. minut - Argentina koondise nurgalöök. Walter Samuel pääseb üsna hästi löögile.

25. minut - Pikka audisisseviske järel pääseb nigeerlastest paarikümnelt meetrilt löögile Sani Kaita.

27. minut - Nigeerial karistuslöök umbes 25 meetrilt. Taiwo paneb vasakuga müüri.

28. minut - Väga terav olukord Argentina värava all ja viik oli reaalselt õhus.

35. minut - Väike seisak mängus. Nigeerlastest sai Obasi võitluses Veroniga löögi hella kohta.

37. minut - Argentina koondis mängib suurepäraselt lahti karistuslöögi. Messi pääseb ka löögile, aga Nigeeria koondise väravavaht hüppab nagu must panter.

41. minut - esimene kollane kaart. Argentina koondise paremkaistjale Jonas Gutierrez´ile.

45. minut - Argentina koondise karistuslöök 23-24 meetrilt. Veron põrutab kõvasti üle värava.

Esimene poolaeg lõppeb Argentina minimaalsel eduseisul 1:0.

2. POOLAEG

Argentinal on poolaja alguses kohe mitu teravat rünnakut ja jällegi paistab silma Messi.

52. minut - Nigeeria koondis teeb vahetuse, mängu tuleb Eesti publikulegi tuttav Obafemi Martins.

60. minut - Nigeeria teeb teise vahetuse, mängu tuleb Taškendis sündinud Peter Odemwingie.

62. minut - Nigeeria teenib nurgalöögi. Ja teise kohe otsa.

65. minut - Argentinal suurepärane kontrarünnak. Neli meest kahe vastu. Aga Messi ei suuda Tevezi eeltööd väravaks vormida.

66. minut - Nigeeria puurilukk Vincent Enyeama tõrjub Higuani pealelöögi. Nigeeria väravavaht on teinud seni supermängu. Klubijalgpalli mängib 28-aastane mees Tel Avivi Hapoli rivistuses, aga vist mitte kaua.

74. minut - Argentina esimene vahetus. Juan Veron puhkama ja Maxi Rodriguez sisse. Messil samal ajal kasutada enda teenitud karistuslöök, aga 20 meetrilt teele saadetud pall kindlalt üle.

77. minut - Messi mahatõmbamise eest saab kollase Lukman Haruna.

78. minut - Obafemi Martins võitleb endale koha välja ja põrutab peale. Hea sooritus, aga liiga värava keskele.

79. minut - Meistrite Liiga finaali kangelane Diego Milito tuleb mängu. Puhkama Gonzalo Higuain.

81. minut - Messi ei suuda kuidagi üle mängida Nigeeria puurilukku. 2:0 oli taas õhus, aga ei rohkemat. Löögid väravale Argentina kasuks 7-1.

82. minut - Nigeerial ülihea võimalus viigistada. Uche eksib 7-8 meetrilt, sööt tuli ka pisut ebamugavalt.

85. minut - Maradona teeb ära kolmanda vahetuse, sisse Nicolas Burdisso. Argentina hakkab tagalat kindlustama, et võit igal juhul ära võtta.

90. minut - Veel üks võimalus Messil, aga väravat ei tule. Argentina saab vaid nurgalöögi.

Kohtunik andis neli lisaminutit. Kõik. Argentina võitis.

-------------------------------------------------------

Eelinfo:

Nii Inglismaad kui Argentinat loetakse käesoleval MMil suursoosikute hulka, kes võiks paljude spetsialistide hinnangul välja jõuda finaali.

Arvatakse, et Argentina võib Nigeeria vastu mängima minna väga ründava skeemiga (3-4-3), kus ründeliini moodustavad Lionel Messi, Carlos Tevez ja Gonzalo Higuain. Mehed, kes lõi lõppenud klubihooajal Barcelona, Manchester City ja Madridi Reali särgis kokku üle 80 värava!

USA võib osutuda Inglismaa koondise jaoks väga kõvaks pähkliks. Mullusel Konföderatsioonide karikaturniiril, mis peeti LAV´is, jõudis USA finaali, kus kaotati Brasiiliale vaid 2:3.