Maradona: Blatter ja Platini pidanuks saama eluaegse vangistuse

 (8)
Maradona: Blatter ja Platini pidanuks saama eluaegse vangistuse
Diego MaradonaFoto: REUTERS/SCANPIX

Aegade üheks parimaks jalgpalluriks peetav Diego Maradona andis avameelse intervjuu Reutersile, kus ütles, et kaks jalgpallifunktsionäri Sepp Blatter ja Michel Platini väärinuks oma korruptiivsete tegude eest eluaegset vangistust.

Hiljuti vähendati endise FIFA presidendi Blatteri ja UEFA presidendi Platini jalgpallis tegutsemise keeldu kaheksalt aastalt kuue peale. "Mulle tundub, et FIFA eetikakomisjon eksis. Kui sul on nende vastu nii palju tõendusmaterjali ja sa oled näinud, kuidas nad aastaid röövivad, siis väärinuks nad eluaegset vangistust," ei olnud Maradona otsusega rahul.

Mõned tunnid tagasi sai selgeks, et 2019. aasta maikuuni tegutseb FIFA presidendina Gianni Infantino. 55-aastane argentiinlane oli Infantino vastu aga juba enne valituks saamist. "Sooviksin FIFA presidendina näha meest, kes ei sooviks tänu jalgpallile, sponsoritele või MM-ile miljonäriks saada - just seal ju suurel hulgal raha peitub."

Samuti ei meeldinud Maradonale fakt, kuidas senine UEFA peasekretär Infantino Michel Platinid lõpuni ei toetanud. "Ta on täielik reetur, sest olukorras, kus Platini oli peaaegu vangla äärel, jätkas tema töötamist, justkui midagi poleks juhtunud."

Futboliit (talgpall)