Maracana staadionist saab ajutine haigla koroonapatsientidele

 (2)
Maracana staadionist saab ajutine haigla koroonapatsientidele
Maracana staadion.Foto: REUTERS/SCANPIX

Brasiilia jalgpallipühamust Maracana staadionist saab ajutine haigla koroonaviirusega patsientidele, teatasid Rio de Janeiro võimud neljapäeval.

Brasiilias on tänase seisuga kinnitatud üle 2900 koroonaviiruse juhtumi ning üle kogu riigi on hakatud ajutisi haiglaid just spordiareenidele rajama. Surnud on 78 brasiillast, kuigi parempoolsete vaadetega president Jair Bolsonaro pole viirust kuigi tõsiselt võtnud ja on seda võrrelnud "väikse gripiga".

Välihaiglaks tehakse ümber ka Sao Paulo Pacaembu staadion ja Brasilias asuv Mane Garrincha staadion. Viirusepuhangu tõttu on Brasiilia jalgpalliliiga pausile pandud.

Esialgu pole selge, mitu voodikohta Maracana staadionile tuleb ning kas ajutine haigla püstitatakse jalgpalliplatsile või kuhugi mujale staadioni kompleksis. Maracana kompleksi kuulub ka kergejõustikustaadion ja ujula.

Üle kogu Rio de Janeiro rajatakse kuus ajutist haiglat.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
Futboliit (talgpall)