Magnus Pehrsson viis Malmö kindlalt Rootsi meistriks

 (6)
Magnus Pehrsson
Magnus PehrssonFoto: Karli Saul

Eesti jalgpallikoondise eelmise peatreeneri Magnus Pehrssoni esimene hooaeg Rootsi tippklubi Malmö eesotsas on vähemalt kodust liigat vaadates õnnestunud: meeskond kindlustas täna kolm vooru enne lõppu endale Rootsi meistritiitli.

Otsustav kohtumine ei kulgenud Malmö jaoks sugugi lihtsalt: nende vastu mänginud Norrköping läks kodupubliku ees varakult juhtima ning hoidis eduseisu kuni teise poolaja alguseni. Teisel kolmveerandtunnil löödud kolm väravat viisid 3:1 võidu ning sellega kaasnenud meistritiitli siiski Malmöle.

Hoolimata meistritiitlist koges Malmö Pehrssoni käe all ka tänavu üht suurt tagasilööki: eelmisel hooajal Meistrite liiga alagrupiturniirile jõudnud tiim langes sedapuhku juba teises eelringis Makedoonia tšempioni Vardari vastu.

Rootsi Allsvenskanis on Malmöl aga 27 mängu järel 60 punkti, mida on kolm vooru enne lõppu kümme enam kui lähimal jälitajal Stockholmi AIK-l.

Malmö jaoks oli tegu nende ajaloo 20. meistritiitliga, mis tähendab, et klubi saab oma särgile tiimi logo kohale selle märgiks lisada teise tähe.

Futboliit (talgpall)