Madridi Reali endine president suri koroonaviiruse tagajärjel

 (55)
Madridi Reali endine president suri koroonaviiruse tagajärjel
Lorenzo Sanz Foto: Bernardo Rodriguez/EPA

Laupäeval lahkus 76-aastaselt koroonaviiruse tagajärjel elavate seast Hispaania tippklubi Madridi Reali endine president Lorenzo Sanz.

Jalgpalli suurkuju viidi nädala keskel kriitilises seisus haiglasse, kus tal diagnoositi koroonaviirus.

"Minu isa suri just," kirjutas Sanzi poeg Lorenzo Duan laupäeva õhtul Twitteris. "Ta ei väärinud sellisel viisil minekut. Ta oli üks parimaid, julgemaid ja töökamaid inimesi, keda ma elus näinud olen. Tema pere ja Madridi Real olid tema kired."

Lorenzo Sanz töötas Reali presidendina aastatel 1995-2000. Selle aja jooksul tuli Madridi Real korra Hispaania meistriks ja võidutses kahel korral Meistrite Liigas. Sellele eelnenud 10 aastat oli ta ametis klubi direktorina. Aastatel 2006-2010 oli ta teise Hispaania kõrgliiga klubi Malaga omanik.

Viimaste andmete kohaselt on Hispaanias koroonaviirusesse nakatunuid 25374 ning elu on viirusele kaotanud 1378 inimest. Viimase ööpäevaga tuli juurde 285 surmajuhtumit.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)