Kahekordne Aafrika meister Elevandiluurannik läks kaheksandikfinaalis vastamisi Maliga, veerandfinaali edenes 1:0 võiduga Elevandiluurannik. Kohtumise ainsa värava lõi 76. minutil Crystal Palace'i ründaja Wilfried Zaha. Zaha'd võib see suvi ees oodata ka klubivahetus, sest teatavasti tunneb tema vastu suurt huvi teine Londoni klubi Arsenal.

Veerandfinaalis ootab Elevandiluurannikut ees tugev Alžeeria.

Viimase veerandfinalisti selgitasid välja Ghana ja Tuneesia. Esimene poolaeg lõppes väravateta viigiga. 73. minutil pääsesid tuneeslased Taha Khenissi tabamusest juhtima. Tuneesia oli võidule väga lähedal, kuid 91. minutil suutis Ghana kohtumise viigistada. Kusjuures omavärava sai kirja tuneeslaste Rami Bedoui.

Pärast 1:1 lõppenud normaal- ja lisaaega läks kohtumine penaltiteni. Penaltiseerias jäi peale Tuneesia ning kindlustas edasipääsu veerandfinaali, kus nad lähevad vastamisi imelist turniiri tegeva Madagaskariga. Aafrika Rahvuste karikal debüteeriva Madagaskari jaoks on tegu koondise ajaloo esimese veerandfinaaliga.