LOE JÄRGI: Manchester United soetas 50 miljoni eest noore prantslase! De Gea üleminek jäi paberimajanduse taha

 (37)
LOE JÄRGI: Manchester United soetas 50 miljoni eest noore prantslase! De Gea üleminek jäi paberimajanduse taha
19-aastane Prantsusmaa talent Anthony Martial liitus Manchester UnitedigaFoto: Manchester Unitedi Twitter

Enamikes Euroopa jalgpalliliigades pandi tänasega üleminekuaken kinni ning viimastel päevadel näitas suurimat aktiivsust üles Manchester United, kes enda ridadest mitmeid mehi ära saatis, kuid ka ise lõpetuseks tõelise suurostu tegi.

Nimelt kulutasid nad tervelt 50 miljonit eurot 19-aastase Prantsusmaa ründaja Anthony Martiali peale.

"Uueks Henryks" peetav Martial pallis seni AS Monacos ning Inglismaa suurklubiga sõlmis ta 4-aastase lepingu. Erinevate lisaklauslite ning boonustega võib Manchester United lähiaastatel Monacole veel 30 miljonit eurot maksta

Eilsest hommikust aktiivsemalt levima hakanud kuuldused Martiali liitumisest Louis van Gaali tiimiga said ametliku kinnituse täna umbes pool tundi enne Inglismaa üleminekuakna sulgumist, kui prantslane oma uue koduklubi punase särgiga poseeris.

Mitmed jalgpallieksperdid on Martiali eest väljakäidud summa küsimärgi alla seadnud ning näiteks lausus hetkel Sky Sportsi stuudioeksperdina töötav Thierry Henry, et endine Monaco mees ei ole säärase hinnasildi õigustamiseks end klubitasandil piisavalt tõestanud. Samuti peab Henry Martiali eest sedavõrd suure summa maksmist "väga suureks riskiks."

Üks suurdiil jäi ManU-l ka katki

Kui Martiali diil läks Manchester Unitedil läbi, siis eile öösel saadi hakkama suurema prohmakaga, kui terve suvi Real Madridiga seostatud David de Gea klubivahetust hilinenud paberimajanduse tõttu realiseerida ei suudetud.

Seotud lood:

Täpsemalt pidid üleminekupaberid Hispaanias korras olema Eesti aja järgi kell 01.00, kuid Hispaania ajalehe Marca andmetel saadi paberimajandus korda alles 28 minutit pärast tähtaega.

Manchester Unitedi kättemaks?

Hispaania jalgpalli üks suurimaid eksperte Guillem Balague rääkis De Gea diili kommenteerides, et Hispaania meedia on säärasest asjade käigust täiesti marus ning väidetakse, et Manchester United maksis seeläbi kätte selle eest, et nad suvel Sergio Ramost Madridi Realist enda ridadesse ei saanud.

Sarnane juhtum leidis kahe klubi vahel aset ka kaks aastat tagasi, kui Fabio Coentrao Madridi klubist Manchesteri siirduma pidi. Toonagi jäi diil hilinenud paberimajanduse taha.

Kui Inglismaal veel klubide omavahelise kokkuleppe korral tähtaja ületamisel erandeid tehakse, siis säärane pretsedent Hispaanias puudub ning ekspert Balague usub, et reegleid ei muudeta ka praeguse juhtumi puhul.

Kuigi Real väitis, et paberite hilinemine jäi Manchesteri klubi taha, vastas Inglismaa meeskond jällegi, et nende poolt olid vajalikud dokumendid õigeaegselt teele pandud. Hiljem on spekuleeritud, et paberitega võidi hiljaks jääda, kuna need olid Inglismaalt teele pandud formaadis, mida Hispaanias avada ei suudetud.

Kuigi esialgu spekuleeriti, et kogu protseduuri kohta esitatakse veel ka vaidlustusi, siis hetkeseisuga lõpeb saaga olukorras, kus David de Gea ikkagi Manchester Unitedis jätkab.

Tehingud ka mujal

Delfi hoidis lugejaid kahe päeva jooksul viimaste arengutega üleminekuturul kursis ning täpsemaid spekulatsioone saab lugeda allnähtavast tekstiblogist.

Kahe viimase päeva suuremad diilid:

 • Javier Hernandez: Manchester United - Leverkuseni Bayer
 • Anthony Martial: Monaco - Manchester United
 • Julian Draxler: Schalke - Wolfsburg
 • Dante: Müncheni Bayern - Wolfsburg
 • Aaron Lennon: Tottenham - Everton
 • Ivan Perišic: Wolfsburg - Inter
 • Papy Djilobodji: Nantes - Chelsea
 • Raul Garcia: Atletico Madrid - Athletic Bilbao
 • Joleon Lescott: West Brom - Aston Villa
 • Adem Ljajic: Roma - Inter
 • Felipe Melo: Galatasaray - Inter
 • Fabio Borini: Liverpool - Sunderland
 • Anders Lindegaard: Manchester United - West Brom
 • Hernanes: Inter - Juventus
 • Mauricio Isla: Juventus - Marseille (aastane laen)
 • Adnan Januzaj: Manchester United - Dortmund (aastane laen)
 • Alessandro Matri: Milan - Lazio (aastane laen)
 • Jakub Blaszczykowski: Dortmund - Fiorentina (aastane laen)
 • Alex Song: Barcelona - West Ham (aastane laen)
 • Victor Moses: Chelsea - West Ham (aastane laen)

Eesti jalgpallurite üleminekujutud:

 • Terve suvi räägiti pikalt Ragnar Klavani võimalikust klubivahetusest. Keskkaitsja ise sõnas aga eile, et kuigi tema vastu mujalt huvi tunti, siis mehe praegune koduklubi Augsburg eestlast müüa ei soovinud.
 • Oma praeguses meeskonnas Dundee Unitedis on soosingust langenud Henri Anier, kes paar päeva tagasi Krakowi Wislast testimiselt naasis. Täna õhtul kinnitas Šotimaa esiliigaklubi Hibernian FC, et Eesti koondise ründaja pallib hooaja lõpuni nende särgis.
 • Uut mängupaika otsib ka Henrik Ojamaa, keda viimased jutud Inglismaa League One'i klubisse Swindon Towni viivad.
 • Laenulepinguga vahetas klubi noortekoondislane Kevin Kauber. Kuni aasta lõpuni pallib 20-aastane ründaja Sloveenia esiliigas NK Tolmini ridades. Kauberi mängijaõiguseid omab aga Sloveenia kõrgliigaklubi NK Krka.
 • Eesti koondise keskkaitsja Igor Morozov lõpetas oma senise koduklubi Debreceniga enneaegselt lepingu. Vabaagendina on tal nüüd september ja oktoober aega uut mängupaika otsida.

Jalgpalli suurliigade üleminekuakna sulgumine
Rasmus Raidla, Lille: Ja tuli ära ka Aaron Lennoni diil! Äärepoolkaitsja sõlmis Evertoniga 3-aastase lepingu! Sellega peaks nüüd tõesti kõik suuremad tehingud tehtud olema.https://twitter.com/Everton/status/638784678552449024
Rasmus Raidla, Lille: Küll on hetkel veel pakkuda säärane areng - Henrik Ojamaa jõuab homme väidetavalt Swindonisse, et sealse League One meeskonna Swindon Towniga lepinguläbirääkimisi pidada. Kuna Ojamaa on hetkel vabaagent, siis teda teatavasti tänane üleminekutähtaeg ei mõjuta.https://twitter.com/danwjonson/status/638778394872778753
Rasmus Raidla, Lille: Homme jutte pole, sest üleminekuaknad suurtemates liigades juba kinni.
Joosep Tammann: Kas homme ka jutud siin?
Rasmus Raidla, Lille: Ja põnev uudis veel Eesti pallurite kohta - Henri Anier siirdub hooaja lõpuni kestva laenulepinguga Šotimaa esiliigatiimi Hibernian FC ridadesse!https://twitter.com/HibsOfficial/status/638777573732941824
Rasmus Raidla, Lille: Aga tundub, et Martiali diil viimaseks suuremaks tehinguks jääbki! Kuigi teoreetiliselt on Inglismaa klubidel veel kaks tundi aega paberimajandust korda ajada, siis peavad üleminekusoovid praguseks esitatud olema. Viimase suurema üleminekuna võib täna veel tulla teade, et Aaron Lennon siirdub Tottenhamist permanentselt Evertoni ridadesse. Evertonis veetis ta laenulepinguga ka viimase poolaasta. Kui mõni muu olulisem tehing veel juhtumas oleks, siis ilmselt jutud selle kohta ka leviks. 
Rasmus Raidla, Lille: Šotimaale ta jääb jah. Aga nüüd on küsimus, kas Dundee Unitedisse või Hiberniani. Seal siiski veel keskööni üleminekuaken lahti ning pisut aega veel paberimajandust korda ajada.
Ergo: Kas anier jääb sotimaale?
Rasmus Raidla, Lille: Tundub, et mitte. Londoni klubi fännide unistused Edinson Cavanist, Zlatan Ibrahimovicist või isegi Adrien Rabiot'st osutusid jällegi ennatlikeks.
Huviline: On uudiseid arsenalist?
Rasmus Raidla, Lille: Anthony Martialile pannakse Manchester Unitedis kohe ka korralik surve peale. Noorele ründajale anti särginumber "9".https://twitter.com/ManUtd/status/638757197116272640
Rasmus Raidla, Lille: Londoni Chelsea tõi enda ridadesse veel ühe keskkaitsja, kui 5-aastane leping sõlmiti Michael Hectoriga. Tulevaseks hooajaks jääb Jamaica koondislane siiski veel senise koduklubi Readingu juurde laenule.https://twitter.com/domfifield/status/638756739182108672
Rasmus Raidla, Lille: Üleminekuaken nüüd Inglismaal kinni! Jääme veel pisut hilinenud diile ootama.
Rasmus Raidla, Lille: Marco Reusi väidetavalt jahiti jah, kuid Dortmundi Borussia 82 miljoni eurose hinnaküsimise peale Manchester United sellest diilist loobus. Usun, et sellega on Old Traffordil sellesuvised tehingud ka tehtud.
United: Kas manchester united ei osta enam kedagi? Reus ei liigu sinna??
Rasmus Raidla, Lille: Henri Anieri koduklubi Dundee United tõi Fulhamist pooleks aastaks laenule 22-aastase ründaja Adam Taggarti. See teeks eestlase olukorra praeguses koduklubis veelgi keerulisemaks - ehk kas Anieri siirdumine Hibernian FC-sse saab tõeks?
Rasmus Raidla, Lille: Saab igatahes põnev olema näha, millist rolli Martial tõelises suurklubis mängima hakkab - ilmselt ei liialda, kui öelda, et suur osa jalgpallisõpru säärasest nimest enne eilset kuulnud polnud.
Rasmus Raidla, Lille: Samuti on prantslase üleminek äratanud teravad arutelud, kas Martial ligi 50 miljoni eurost üleminekutasu väärib. Kõva riskiga tegu igal juhul on ning säärase hinnasildi seadis küsimärgi alla ka legendaarne Thierry Henry, kes sõnas, et endine Monaco mees on end klubitasandil veel liialt vähe tõestanud, et säärase summa maksmist õigustada.
Rasmus Raidla, Lille: Martiali üleminekuga purustati ka Premier League'i rekord. Inglismaa kõrgliigaklubid on kulutanud nüüd kokku päris hirmuäratava summa.https://twitter.com/FootballShopLB/status/638750465396576256
Rasmus Raidla, Lille: Veel on vahepeal selgunud, et Eesti koondislane Igor Morozov lõpetas eile senise koduklubi Debreceniga lepingu ning nüüd on tal vabaagendina september-oktoober aega, et uus mängupaik leida.https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/eesti-koondise-jalgpallur-lopetas-koduklubiga-lepingu?id=72341053
Sabaka: Hetkel on teemaks, et Zlatan Ibrahimovich liigub Arsenali. Parem kui mitte midagi....
Rasmus Raidla, Lille: Martiali liitumise osas olgu veel mainitud, et mehe edasine ründepartner Wayne Rooney pidi veel eile tiimikaaslaselt Morgan Schneiderlinilt uurima, kellega prantslase näol täpsemalt üldse tegemist on. 
Rasmus Raidla, Lille: Sunderland tõi aastase laenulepinguga Tottenhamist aga noore USA kaitsja DeAndre Yedlini:https://twitter.com/SunderlandAFC/status/638745647122907136
Rasmus Raidla, Lille: AMETLIK DIIL OLEMAS! 19-aastane Prantsusmaa ründaja Anthony Martial siirdub AS Monacost 36 miljoni naelsterlingi eest Manchester Unitedisse! Inglismaa hiiuga sõlmis Martial 4-aastase lepingu.https://twitter.com/ManUtd/status/638746718717255681
Rasmus Raidla, Lille: Tottenham on terve päev jahtinud Saido Berahino allkirja, kuid mehe koduklubi West Brom on neli pakkumist juba tagasi lükanud. See ajas aga noore Inglismaa ründaja marru (Jeremy Peace on West Bromwich Albioni president):https://twitter.com/SBerahino/status/638744042772299776
Rasmus Raidla, Lille: Suurbritannias on üleminekakna sulgumiseni jäänud 50 minutit! Kell kukub Eesti aja järgi 20:00. Nagu eilne näitas, võime ametlikest diilidest aga kuulda ka mõnikümmend minutit pärast seda. Oluline on, et paberid enne tähtaega korda aetud oleks.
Rasmus Raidla, Lille: Mitmed teated Šotimaalt räägivad aga, et Eesti koondislane Henri Anier võib Šotimaal laenulepinguga klubi vahetada. Dundee Unitedi soosingust langenud ründajat seostatakse esiliigaklubi Hibernian FC-ga.https://twitter.com/scotsunsport/status/638711591064743937
sabaka: Kui Wenger ühtegi mõistlikku ostu ei tee, vaatamata üüratule kulutamiseks olevale rahale, siis ei pea vist olema eriline selgeltnägija, et kui hooaja lõikes premier liigas ehikoha konkurentsis ei püsita, siis tänane tegevusetus on eelduseks hooaja lõpul pensionile minekuks.
Rasmus Raidla, Lille: ESPN kirjutab, et Manchester United jahtis Saksamaa koondislast Marco Reusi, kuid loobus poolkaitsja allkirja jahtimisest, kui mehe koduklubi Dortmundi Borussia 60 miljoni naelsterlingi suuruse hinnanõudmise esitas.
Rasmus Raidla, Lille: Inglismaa koondist 26 korda esindada jõudnud Joleon Lescott mängib algaval hooajala Aston Villas. Keskkaitsja pallis seni West Bromis, kus teda asendab juba varasemalt palgatud endine ManU kaitsja Jonny Evans.https://twitter.com/AVFCOfficial/status/638725181872185344
Rasmus Raidla, Lille: Manchester United on väga suure tõenäosusega palkamas 19-aastast AS Monaco ründajat Anthony Martialit. Selle diili katkijäämine oleks umbes sama kurioosne, kui David de Gea juhtum.
matu: Mis manu kohta ka teada on?
Rasmus Raidla, Lille: Southampton ostis Glasgow Celticult 11,5 miljoni naela eest Hollandi kaitsja Virgil van Dijki. Lepingu pikkus 5 aastat.https://twitter.com/SouthamptonFC/status/638705391090581504
Rasmus Raidla, Lille: Premier League'i uustulnuk Bournemouth toob 3-aastase lepinguga enda ridadesse mullu Inglismaa kõrgliigas 7 väravat löönud Glenn Murray.https://twitter.com/afcbournemouth/status/638694174208999425
Rasmus Raidla, Lille: Kuigi Arsene Wengeril pidavat üleminekuaknal kulutamiseks olema vaba raha ligi 200 miljonit naela, ei soovi Arsenali peatreener enda ühe peamise sihtmärgi Edinson Cavani peale 50 miljonit kulutada.https://twitter.com/draper_rob/status/638680866030514176
Rasmus Raidla, Lille: Nii on. Hetkeseisuga saagal siis selline lõpp, et David de Gea jätkab Manchester Unitedis ning Keylor Navas Real Madridis.https://twitter.com/GuillemBalague/status/638675310775545856
oss: De Gea kohta on tulnud ametlik teade UEFAlt, et mees madridi jäämas pole
Rasmus Raidla, Lille: Ametlik: Chelsea soetaski endale 4-aastase lepinguga Senegali kaitsja Papy Djilobodji. London Evening Standardi ajakirjanikul oli diili kohta öelda järgnevat:https://twitter.com/JamesOlley/status/638665720478494720
Rasmus Raidla, Lille: Nagu West Ham eile lubas, siis vähemalt kolm ostu nad täna ka tegid. Viimase täiendusena liitus meeskonnaga viimati Hull Cityt esindanud 30-aastane Horvaatia ründaja Nikica Jelavic. Horvaat toodi meeskonda 2-aastase lepinguga, üleminekusummat aga ei avaldatud.https://twitter.com/whufc_official/status/638660273717538816
Rasmus Raidla, Lille: Järjekordne Chelsea mees liigarivaali juurde laenule. Aastaks siirdub West Ham Unitedisse Nigeeria äärepoolkaitsja Victor Moses. Enne laenule minekut jõuds Moses Chelseaga veel uue 4-aastase lepingupikenduse sõlmida.https://twitter.com/whufc_official/status/638652793083969536
Rasmus Raidla, Lille: Manchester United jahib väidetavalt Türgi karistuslöögi spetsialisti Hakan Calhanoglut. Väidetav üleminekusumma samuti päris soolane 36 miljonit eurot.https://twitter.com/Turkish_Futbol/status/638637625524518912
Rasmus Raidla, Lille: Saaga jätkub. Viimase arenguna teatas Hispaania jalgpalliliit, et neile pole üldse ühtegi dokumenti David de Gea diili osas tulnud. Ehk suur segadus endiselt kogu tehingu ümber.
Joosep Tammann: Mis siis De Geast saand on?
Rasmus Raidla, Lille: Sel suvel pikalt ka Ragnar Klavaniga seostatud Everton soetas hoopis 24-aastase Argentina kaitsja Ramiro Funes Mori. Veel nädal tagasi oli mehe hinnasilt 3 miljonit naela madalam..https://twitter.com/Everton/status/638622362053664768
Den: Huvitav mis saab siis, kui see diil jääbki hilinemise taha. See rikub kõvasti Manu ja Reali suhteid? Kas De Gea siis üldse saab manus sellel aastal mänguaega? Jaanuaris ilmselt Real enam sellist diili nõus tegema ei ole?
Rasmus Raidla, Lille: Hetkel veel piisavalt küsimärke David de Gea diili kohal, seega päris kindlat vastust anda ei saa. Siiski tundub hetkel, et Navas on ikkagi konkreetselt De Gea tehingu läbiminemisega seotud - ehk kui De Gea klubi ei vaheta, ei tee seda ka Navas.
Küsimus: Kas manu saaks ikkagi navase ära osta kui mingid paberid on tehtud?
Rasmus Raidla, Lille: Täna kell 20:00 sulgub siis Inglismaa üleminekuaken ning juba on välja tulemas ka esimesed ametlikud teadaanded. Barcelonale kuuluv pool Kameruni poolkaitsja Alex Song läheb taas aastasele laenule West Ham Unitedisse.https://twitter.com/whufc_official/status/638608703831339008
Rasmus Raidla, Lille: Päris hea stsenaariumiga filmi tõepoolest kokku saaks. Eks siin järgnevate tundidega hakkab hulganisti erinevaid spekulatsioone ja süüdistusi lendama. Loodetavasti on hommik õhtust targem. Hetkeseisuga aga David De Gea Real Madridi siirdumas ei ole!
tuleks teha film sellest: On ka uusi variante tekkinud, väidetavalt oli fail vales formaadis ja teine jutt on, et dokumendid jäid 20 sekundit hiljaks. magama ei saagi minna vist täna.
Rasmus Raidla, Lille: Viimaste aastate üks kurioossemaid üleminekujutte siin igal juhul lahti rullumas on. Saaga jätkub ning juba homme varahommikul proovime teid taas uusimate arengutega kursis hoida. Praeguseks aga head ööd ning olge homme taas meie lainel, sest üleminekuaken Inglismaal on veel kella 20.00-ni lahti!
Rasmus Raidla, Lille: Nüüd väidab Real, et ManU neile õigeaegselt dokumente ei saatnud. Manchesteri klubi omakorda: "Saatsime küll." 
Rasmus Raidla, Lille: Jah, on nüüd ka sellised tuuled puhuma hakanud! Draamat ja segadust oi kui palju siia öösse veel!
hull: Uued tuuled!!! Allikad kirjutavad, et Realil on tõestus, et dokumendid tulid kohale 23.59 ja UEFA pidavat hommikul seda arutama.
Rasmus Raidla, Lille: Pärast De Gea paberite saabumist palus Real Madrid viit lisaminutit, kuid Hispaania liiga poolt seda ei antud ning on vähetõenäoline, et seda otsust ka muudetakse. Kui Inglismaal võidakse klubide kokkuleppe puhul veel erandeid tähtaja osas teha, siis Hispaanias selline pretsedent puudub ning Balague usub, et suunda ei muudeta ka nüüd.
Rasmus Raidla, Lille: Sarnane diil jäi paberimajanduse tõttu katki ka paar aastat tagasi, kui Fabio Coentrao juba Manchesteri klubiga Realist valmis liituma oli.
Rasmus Raidla, Lille: Hispaania meedia on kogu toimunu peale ülimalt vihane, sõnades, et see on Manchesteri klubi kättemaks selle eest, et United eelnevalt enda ridadesse Real Madridi kaitsjat Sergio Ramost ei saanud.
Rasmus Raidla, Lille: Samamoodi oli ooterežiimil diili osana Manchester Unitedisse siirduma pidanud Keylor Navas. Väidetavalt saatis Manchester United vajalikud paberid aga teele 00.01 Hispaania aja järgi, ehk 1 (!) minut pärast üleminekutähtaja kukkumist.
Rasmus Raidla, Lille: Ka Hispaania jalgpalli ekspert Guillem Balague kinnitas veelkord, et suure tõenäosusega De Gea diili ei tehta! Balague rääkis Sky Sportsile, et De Gea oli Hispaanias oma tüdruksõbra juures juba tehingut ootamas, kuid lõpuks seda ei tulnudki.
põnev: De Gea diili ära jäämine on ametlik. Goal.com andis ka sellest oma twitteri lehel teada. Asja kukutas läbi see, et ManU saatis liiga hilja paberid. Levivad ka jutud, et kui De Gea ei uuenda lepingut siis ta see hooaeg mängida ei saa ManU eest.
Rasmus Raidla, Lille: Aina rohkem väljaandeid De Gea diili luhtumist kinnitavad. Nüüd jääb üle vaid oodata detaile, mistõttu suve üks kuumimaid tehinguid ikkagi katki jäi.
Rasmus Raidla, Lille: Ka Hispaania ajaleht Marca kirjutab, et De Gea paberitega hiljaks jäädi. Aasta ämber täiesti, kui kõik see tõele vastab. Peagi on seesama Guillem Balague Sky Sportsi kaudu veel täiendavat informatsiooni antud küsimuses andmas. Jääme seda ootama.
Rasmus Raidla, Lille: Marseille kinnitas omakorda, et nende tehingud on tänaseks tehtud. Ehk siis hetkeseisuga jääb Erik Lamela Tottenhami.
Rasmus Raidla, Lille: Nimelt kirjutab Hispaania jalgpalli üks suurimaid eksperte Guillem Balague Twitteris, et kuigi mängija esitlemine oli juba valmis ning klubidevaheline kokkulepe olemas, ei jõutudki paberimajandust õigeaegselt korda ajada: https://twitter.com/GuillemBalague/status/638473938306236418
Rasmus Raidla, Lille: JA TUNDUB, ET DE GEA DIIL EI LÄINUDKI LÄBI?!?!
Rasmus Raidla, Lille: Ühe kindla tehinguna on tagasi kodumaale oma pikaaegse koduklubi juurde naasnud Hispaania jalgpalli kunagine suurlootus Joaquin, kes Fiorentinast lahkus ning Real Betisiga 3-aastase lepingu sõlmis.
Rasmus Raidla, Lille: Oleks see ausalt öeldes üks aasta ämbreid küll, kui nüüd paberimajanduse tõttu sedavõrd suur diil katki jääks. Ei kujuta ka ette, kuidas De Gea üldse sellises olukorras Manchesteri naasma peaks.
Rasmus Raidla, Lille: Hispaania ajaleht Marca annab teada, et pole veel kindel, kas Real Madrid ja ManU jõudsid David De Gea paberid korda ajada või mitte. Pinge säilib..
Rasmus Raidla, Lille: Jääme nüüd huviga neid hiliseid diile ootama. Nagu öeldud, pabereid enam esitada ei saa, aga paarikümne minuti jooksul ametlikud tehingud ükshaaval siiski avalikuks peaksid tulema.
Rasmus Raidla, Lille: NII! Üleminekuaknad ka Prantsusmaal ja Hispaanias kinni!
Rasmus Raidla, Lille: BBC Sport kirjutab, et Tottenhami äärepoolkaitsja Erik Lamela võib viimaste teadete kohaselt liitumas olla Marseille'ga!
Rasmus Raidla, Lille: Inter täiendab end veel! Viimase mehena liitus aastase laenulepinguga Galatasarayle kuuluv 22-aastane Brasiilia vasakkaitsja Alex Telles.https://twitter.com/Inter/status/638466128864518144
Rasmus Raidla, Lille: Hernanese lahkumine Interist ka nüüd ametlik! 27-kordne Brasiilia koondise internatsionaal sõlmis Juventusega 3-aastase lepingu.https://twitter.com/juventusfcen/status/638465119593308160
Rasmus Raidla, Lille: Nüüd algab vaikselt ka see faas, kus tähtsamast diilist teatanud klubi koduleht suure koormuse tõttu rivist välja võib langeda. Hetkel ei taha töötada näiteks Interi veebileht, ennist Tweetis Marseille, et mitme tehingu teavitamise peale oli nende kodulehel mõne hetkega 11 000 külastajat korraga.
Rasmus Raidla, Lille: Inter tõi enda ridadesse 32-aastase Brasiilia poolkaitsja Felipe Melo! Eelnevalt on Melo Itaalias jõudnud esindada Juventust ning Fiorentinat, viimati pallis ta Türgis Galatasaray ridades.https://twitter.com/Inter_en/status/638461323978907648
Rasmus Raidla, Lille: Canal + Prantsusmaalt väidab aga, et Monaco teatel siirduvat Anthony Martial tervelt 80 miljoni euro eest ManU-sse. Terve päev on juttu olnud pigem 35-40 miljonist eurost, kuid üleminekuakna viimasel päeval ei oska enam millegi üle üllatuda.https://twitter.com/oilysailor/status/638456102791827457
Rasmus Raidla, Lille: Paljuräägitud De Gea diilist veel nii palju, et mitmed usaldusväärsed allikad teavitavad klubide ja mängijate omavaheliste kokkulepete saavutamisest. Nüüd ongi vaja veel tegeleda paberimajandusega, millega aga väidetavalt korralikus ajahädas ollakse. Pehmelt öeldes kummaline, kuidas niivõrd olulised tehingud täiesti viimastele sekunditele suudetakse jätta.
erik: Mis Dea Gea on saanud nüüd?
Rasmus Raidla, Lille: Kinnitusi veel pole, aga võin kergemat sorti mürki võtta, et nüüd tunni-kahe jooksul see De Gea diil ära tuleb. Teatavasti sulgub Hispaania üleminekuaken kell 01.00, kuid mõningad teated võivad veel tulla ka paarkümmend minutit pärast seda tähtaega. Oluline, et selleks ajaks oleks paberid õigetesse kohtadesse esitatud. 
Rasmus Raidla, Lille: Marseille' tõi aastase laenulepinguga enda ridadesse Tšiili koondislase Mauricio Isla. Permanentse diiliga tuleb meeskonda seni Juventusele kuulunud kaitsja Paolo De Ceglie. Vastupidises suunas, ehk Marseille'st Juventusesse läks laenuga endine Prantsusmaa noortekoondislane Mario Lemina, keda Itaalia meeskonnal on 2016. aastal võimalik ka 10 miljoni euro eest endale soetada.https://twitter.com/OM_Officiel/status/638450446345089024
Rasmus Raidla, Lille: Endine Barcelona väravavaht Victor Valdes, keda samuti mitmed jutud Manchester Unitedist ära viivad, üllatas vutisõpru pool tundi tagasi säärase Facebooki uuendusega:https://www.facebook.com/valdesvictor1/photos/a.336705809712974.88745.173725469344343/988620241188191/?type=1&theater
Rasmus Raidla, Lille: "Uueks Benzemaks" peetav Yassine Benzia, kes märtsi lõpus lõi värava ka Eesti U-21 koondise võrku, siirdus 4-aastase lepinguga Olympique Lyonist liigarivaali Lille'i ridadesse.https://twitter.com/losclive/status/638444456585392128
sabaka: Loodan et see on nüüd tõesti tõsi, kuid mitmetel andmetel on PSG vastu v6tnud Arsenali pakkumise 45 miljonile naelale Cavani eest ning tehing on tehtud.
Rasmus Raidla, Lille: Nonii! Itaalia üleminekuguru Gianluca Di Marzio annab teada, et Keylor Navas läbib hetkel Manchester Unitedis meditsiinilist ülevaatust. Nüüd tundub David De Gea üleminek Real Madridi tõesti vaid aja küsimus olevat.
Rasmus Raidla, Lille: 27-kordne Brasiilia koondise internatsionaal Hernanes on aga Interi särki vahetamas Juventuse vastu. Siin keskpoolkaitsja mulluse Meistrite liiga finalisti juures meditsiinilisele ülevaatusele minemas:https://twitter.com/juventusfc/status/638443060314140672
Rasmus Raidla, Lille: Päris ilmekas pilt Manchester Unitedi viimaste aastate muutustest. Üks "X" veel küll ennatlik, aga siiski..https://twitter.com/FootballFunnys/status/638418688639692800
Hull: Arsenali on seostatud ka psg poolkaitsja raboti ja stoki ründja waltersiga
Rasmus Raidla, Lille: Luiz Adriano siirdus jah AC Milani juba 2. juulil. Nädalavahetusel Empoli vastu lõi ta ka enda esimese ametliku värava.
Vastus küsimusele: Luis Adriano liitus AC Milaniga, aga mitte täna, millalgi suve jooksul. Nädalavahetusel lõi värava ka
Rasmus Raidla, Lille: Itaalia koondises 7 mängu pidanud ründaja Alessandro Matri siirdus hooajapikkuse laenulepinguga AC Milanist Lazio ridadesse.https://twitter.com/OfficialSSLazio/status/638425376910348289
Küsimus: Miks ei tahakeegi luis adrianot ta shaktari eest ju lammutamud
Rasmus Raidla, Lille: Arsenali peatreener Arsene Wenger on väidetavalt teel Pariisi küll, aga eeldatakse, et kui kellegi allkirjaga ta sealt tagasi suudab tulla, siis on see Edinson Cavani.
Andres: Mis on saanud juttudest, et Ibrahimovic on Manu ja Arsenali vaateväljas?
Rasmus Raidla, Lille: Pärast Adnan Januzaj tulekut on Dortmund ühtlasi ametlikult teatanud, et Jakub Blaszczykowski lahkub Serie A-sse Fiorentina ridadesse.
Rasmus Raidla, Lille: Prantsusmaal ja Hispaanias pannakse aken kinni aga pisut enama kui 2 tunni pärast. Siin on suurim küsimus see, kas Real Madrid jõuab 127 minutiga David De Gea üleminekupaberid korda ajada.
Rasmus Raidla, Lille: Kui Bundesliga üleminekuaken kell 19.00 kinni pandi, võis vahetult enne ja pärast seda korralikku tulevärki näha. Nüüd pisut enama kui tunni pärast kukub kell Itaalias - kas juhtub saapamaal sama?
Rasmus Raidla, Lille: Üldiselt aga võib eeldada, et konkreetsemaks lähevad Inglismaa klubide jutud homse päeva jooksul, kui kell 20.00 kukkuv üleminekutähtaeg lähenemas on.
Rasmus Raidla, Lille: Tõsi ta on jah, et ühe potentsiaalse käiguna Arsenali ründefaasi nähakse Leicesteri eest üliheas vormis olevat Riyad Mahrezi. Alžeeria koondise ründaja on tänavu Premier League'is neljas mänguga neli väravat kirja saanud!
Hull: Metro seostab arsenali leicesteri ründaja ryad mahreziga
Andres: Mind paneb imestama, et miks ei taha keegi jõulist Hulki Venemaalt Inglismaale tuua. Mehel on kvaliteeti kuhjaga ja Venemaal ta hind langenud ja üle 20 miljoni ta eest vast ei küsitaks.
Rasmus Raidla, Lille: Päeva algul tõid väga optimistlikud jutud Londoni suurklubisse Paul Pogbat, aga seda diili on hetkel väga raske toimumas näha. Küll otsitakse aktiivselt keskkaitsjat - kui esialgu paistis huviorbiidil olevat Peterburi Zeniidi mees Ezequiel Garay, siis nüüd olla meditsiinilise ülevaatuse läbinud hoopis Nantes'is palliv Senegali koondislane Papy Djilobodji.
Artur: Kes ja kas on Chelsea vaateväljas?
Rene: on ka mingid kuulujutud, et MANU hakkab peale DeGea lahkumist vaatama Tottenhami ja Lloris'i poole
Rasmus Raidla, Lille: AS Roma ründav poolkaitsja Adem Ljajic on liitumas teise Serie A klubi Interiga. Vastavat diili on kinnitanud ka Interi spordidirektor. Viimaste päevade jooksul on õrnad jutud Serbia koondislast ka Premier League'i Liverpooli ja ManU ridadesse viinud, aga hetkel tundub olevat vaid aja küsimus, mil mees hoopis Interisse siirdub.
Alexander: Kas mitte Tottenham ei pakkunud Emmanuel Adebayor´i Manu´le? Samas oleks väga tark tegu, arvestades, et mees teenib nädalas £100k.
Rasmus Raidla, Lille: Nagu siin ka päeva jooksul räägitud on, siis 19-aastase Monaco ründaja Anthony Martiali liitumine on sisuliselt vormistamise küsimus. Aga tundub tõenäoline, et jahitakse edurivisse ka mõnda tõelist maailmanime. Konkreetsetest nimedest on täna läbi käinud näiteks Emmanuel Adebayor. Eelnevalt on õrnalt räägitud ka Gonzalo Higuainist, aga hetkel tunduvad kõik need diilid ausalt öeldes päris ebatõenäolised. Aga teatavasti on veel Inglismaa akna sulgumiseni homme kella 20.00-ni aega ja usun selles osas veel mingeid spekulatsioone-teateid kahtlemata tuleb.
jürka: Kes võiks veel manuga liituda?
Alexander: Ma andestaks Wengerile, kui Cavani kätte saab. Samas olgem ausad, mees on kuulus (nagu ka Higuain) 100% võimaluste mitterealiseerimistes.
Ossy Aas: Manchester City omandis olev Belgia 20-aastane kaitsja Jason Denayer on aastaks Galatasarayga liitunud
Alexander: Berahino oleks parem variant, aga samas ca £25-30 M.
Ossy Aas: Spurs toob ennem Berahino sisse, kui Pato
Tajo: De gea real madridiga seostatud on ja juba mees realis
vallo: wengerit nähtud pariisi sõitmas :D
Alexander: Alessandro Matri Juventusest Laziosse.
Ossy Aas: Alexandre Pato on alles 25-aastane ka. Ainukeseks miinuseks on pidevad vigastused.
Alexander: Pato tase on olnud kahtlane või siis siiamaani karjääri halvim Brasiilias. Ei ütleks, et oleks parem valik momendil olevatest. Võib-olla Tottenhamile ehk.
Rasmus Raidla, Lille: Endine AC Milani mees tuleb Inglismaale? Sotsiaalmeedias on levima hakanud pildid, kus Brasiiliasse on jõudnud ülikondades mehed, väidetavalt sõlmimaks Alexandre Patoga lepingut. Viis aastat Itaalias Milanis pallinud ning 27 korda ka Brasiilia koondist esindanud Patot seostatakse nüüd kahe Londoni tiimi Arsenali ja Tottenhamiga. Kas Arsene Wenger on oma ründaja lõpuks leidnud? Tunduks üsna temalik valik küll.
Ossy Aas: Lazio on aastaks laenule toonud Alessandro Matri AC Milanist
oss: Sergei Zenjovi koduklubiga liitub laenulepingu alusel 27 aastane argentiinlane Facundo Pereyra Saloniki PAOKist.
Rasmus Raidla, Lille: Tundub, et Manchester United ja Arsenal enda ridadesse PSG ründajat Edinson Cavanit ei meelita. Nimelt hakati Sky Bet keskkonnas Uruguay koondislase Pariisi jäämisele panustama juba liialt suuri summasid, misjärel Cavani edasise tuleviku ennustamine maha võeti.
Rasmus Raidla, Lille: Brasiilia noortekoondislane Lucas Piazon siirdub Chelseast järjekordselt laenulepinguga edasi. Sedapuhku sihtkohaks Reading, eelnevad hooajad on 21-aastane mängumees käinud Malagas ja Vitesses.https://twitter.com/ChelseaFC/status/638419289117212672
Rasmus Raidla, Lille: Nii on:https://twitter.com/SkyFootball/status/638419395979649024
kissa: Sky Source teatel on De Gea diil tehtud. Lõpule vaja viia Navase paberimajandus, et saaks diili avalikustada.
sabaka: Kui arsenal ei osta allesjäänud tundide jooksul tipptasemel ründajat ja kaitsvat poolkaitsjat, siis olen tõsiselt pettunud, sest on ju 200 miljonile naelale antud roheline tuli kulutada. Wengeri vabandused, et vaja staadioni ehitada jne., ei ole enam argument.
Rasmus Raidla, Lille: Manchester City eilne rekordost Kevin De Bruyne riputas äsja Twitterisse üles pildi enda uue särgiga. Nagu näha, hakkab belglane Citys kandma särki numbriga "17".https://twitter.com/DeBruyneKev/status/638411646482968576
Valdmann: Ed Woodward vist lausa naudib meie kõigi närvidega mängimist.
Rasmus Raidla, Lille: Klavan jätkab väga suure tõenäosusega Augsburgis. "Praegusel hetkel jätkan küll Augsburgi juures. Agent ei ole helistanud ja mina olen trennis. Ei oska öelda, mis saab. Suur tõenäosus, et ei toimu enam midagi ja isegi kui oleks toimumas, siis usun, et Augsburg ei tahaks enam hetkel väga koostööd teha," rääkis mees paar tundi tagasi Delfile.https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/delfi-video-ragnar-klavan-potentsiaalsest-uleminekust-suure-toenaosusega-midagi-enam-ei-toimu?id=72331415
Ragnar: mis saab Klavanist?
Rasmus Raidla, Lille: De Gea ülemineku juhtumist kinnitab ka teade, et 31-aastane Taani väravavaht Anders Lindegaard liitus tasuta West Bromwich Albioniga. Uue klubiga sõlmis Lindegaard 2-aastase lepingu.https://twitter.com/ManUtd/status/638409493269880836
Rasmus Raidla, Lille: David De Gea osas kinnitab ka Sky Sports, et 29-miljoniline üleminekusumma on Reali ning Unitedi vahel kokku lepitud. Ning nagu öeldud, võtab diili osana tee Old Traffordile jalge alla Costa Rica väravavaht Keylor Navas.
Rasmus Raidla, Lille: Arsenal tõesti üllatavalt vaikne olnud. Pikalt on spekuleeritud, et soovitakse enda ridadesse lisada ründajat, kuid midagi konkreetset täna kuulda pole olnud. Hommikupoole flirditi Edinson Cavani nimega, kuid hiljem selles osas kinnitusi pole tulnud. Aga eks Inglismaal ka ju homme kella 20.00-ni aega, nii et mine tea..
juhan: Kas Arsenal ei to kedagi juurde.
Rasmus Raidla, Lille: Hetkel tundub, et suure tõenäosusega küll. On United ja Real Madrid jõudnud üleminekusumma osas kokkuleppele ning "vahetuskaubaks" lisatav Keylor Navas olla ka lõpuks Manchesteri kolimisega nõus. Nii et enne kella 01.00-ni selles osas ametlik teade peaks tulema.
Joosep Tammann: Kas De Gea läheb Reali või mitte?
Rasmus Raidla, Lille: Pisut lähemalt Manchester Unitedi kahest müügist. Kas tõesti nõudis Javier Hernandez iga löödud värava eest üle 100 000 euro?https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/maailm/kaks-manchester-unitedi-mangumeest-siirdus-saksamaale?id=72331713
mc: 22-aastane Tšiili ründaja Diego Rubio liitus Sporting Lisbon B-st Real Valladolidesse laenule.
mc: 31-aastane Argentiina keskkaitsja José María Basanta lahkus Fiorentinast ja liitus Mehhiko klubi Monterrey-ga.
mc: 20-aastane noor Argentiina vasak äärepoolkaitsja Lucas Ontivero siirdus Galatasarayst Sloveenia klubisse NK Olimpija laenule.
mc: 20-aastane noor Gruusia keskkaitsja Lasha Dvali liitus Readingust MSV Duisburgi.
Rasmus Raidla, Lille: Wolfsburgilt veel üks täiendus - Müncheni Bayernist toodi 2018. aastani kestva lepinguga Brasiilia kaitsja Dante.https://twitter.com/Bundesliga_EN/status/638372316007825408
Ossy Aas: Ibarbo on Watfordiga liitumas
Rasmus Raidla, Lille: Javier Hernandez siirdub Manchester Unitedist Leverkuseni Bayeri ridadesse! Saksamaa klubiga sõlmis ründaja 2018. aastani kestva lepingu.https://twitter.com/bayer04fussball/status/638396037049241600
Rasmus Raidla, Lille: Daily Mirror kirjutab aga, et eelmine hooaeg Manchester Unitedi ridades 13 liigamängu kirja saanud James Wilson võib lahkuda kas Tottenhami või West Bromwich Albioni ridadesse.
Rasmus Raidla, Lille: 19-kordne Portugali koondise internatsionaal Rolando lõpetas lepingu senise koduklubi Portoga ning siirdus Olympique Marseille' ridadessehttps://twitter.com/OM_Officiel/status/638382679973605376
Rasmus Raidla, Lille: 3-kordne Saksmaa koondise internatsionaal Aaron Hunt vahetab 3-aastase lepinguga Wolfsburgi särgi teise Bundesliga meeskonna Hamburgi oma vastu!https://twitter.com/HSV/status/638383911966523392
Rasmus Raidla, Lille: Viimased arengud De Gea diilist räägivad, et Manchester United on lõpuks 40-miljoni eurose pakkumisega nõustunud. Lisaks annab Real Madrid diili osana Manchesteri klubile Costa Rica väravavahi Keylor Navase. Ainus asi, mis säärase tehingu rikkuda võiks, ongi Navase enda vastuhakk Inglismaale minemise osas.https://twitter.com/DTguardian/status/638381140685025280
Rasmus Raidla, Lille: Januzaj ja Draxleri diilidega ka Saksmaa üleminekuaken kell 19.00 suleti. Näitab üldiselt päris hästi ära, kui viimastele sekunditele ametlikud teadaanded jäetakse. Ehk tasub kindlasti ka teiste suurtemate liigade kohta veel nii mõndagi põnevat oodata.
Rasmus Raidla, Lille: Ja ametlik on ka Julian Draxleri liitumine Wolfsburgiga. Endine Schalke mees sõlmis uue koduklubiga 5-aastase lepingu.https://twitter.com/SprkSports/status/638380504878743552
Rasmus Raidla, Lille: AMETLIK: Manchester Unitedi lootustandev poolkaitsja Adnan Januzaj siirdub aastase laenulepinguga Dortmundi Borussia ridadesse!https://twitter.com/adnanjanuzaj/status/638375601389314048
Rasmus Raidla, Lille: Ragnar Klavani kommentaarid otse Eesti koondise treeningult! Sinisärkide kapten vihjas, et viimasel ajal on tema vastu tuntud huvi ka mujalt kui Evertonist:https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/delfi-video-ragnar-klavan-potentsiaalsest-uleminekust-suure-toenaosusega-midagi-enam-ei-toimu?id=72331415
Rasmus Raidla, Lille: Juba hommikust üleval olnud üleminek saigi teoks - Itaalia ründaja Fabio Borini siirdub Liverpoolist liigarivaali Sunderlandi ridadesse. Väidetavalt jääb üleminekusumma koos erinevate boonuste ja lisaklauslitega 10 miljoni naela kanti.https://twitter.com/SunderlandAFC/status/638365732162654212
Rasmus Raidla, Lille: Ja uudiseid ka otse Eesti koondise treeningult! Nimelt rääkis Ragnar Klavan, et kuigi tema vastu mujalt huvi tunti, ei näidanud tema praegune koduklubi Augsburg üles mingit soovi eestlast müüa. Hetkeseis olla ühesõnaga selline, et kui nüüd viimaste tundidega mingit imet ei juhtu, jätkab Sinisärkide kapten Saksamaa Bundesliga mulluse 5. tiimi juures.Täpsem info peagi meie portaalis videona üleval ning kindlasti kajastame täpsemaid tsitaate siis ka siin blogis!
Rasmus Raidla, Lille: Tänase päeva potentsiaalsest kuumimast üleminekust ehk David De Gea siirdumisest Real Madridi, olgu öeldud veel nii palju, et nüüdseks hindavad kihlveokontorid väravavahi klubivahetuse tõenäosust ligi 87-protsendiliseks. Tundub tõesti vaid aja küsimus, mil see tehing teatavaks tehakse.
Rasmus Raidla, Lille: Pisut lähemalt Ojamaa potentsiaalsest klubivahetusest siin:https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/henrik-ojamaa-jatkab-karjaari-inglismaal?id=72331269
Rasmus Raidla, Lille: HENRIK OJAMAA JÄTKAB KARJÄÄRI INGLISMAAL? Äsja Varssavi Legiaga lepingu lõpetanud Henrik Ojamaad viivad viimased jutud Inglismaa League One'i (tugevuselt kolmas liiga) meeskonna Swindon Towni juurde.https://twitter.com/BBCWiltsSport/status/638339300497747968
Rasmus Raidla, Lille: Porto keskkaitsja Rolando (mitte Ronaldo) on väidetavalt läbinud Olympique Marseille' juures meditsiinilise ülevaatuse ning peagi peaks portugallase üleminek ka ametlik olema.
Rasmus Raidla, Lille: Viimasel ajal seostati Draxlerit tihedalt ka Arsenali ja Juventusega, kuid nüüd tundub olevat vaid vormistamise ja aja küsimus, et mees hoopis Wolfsburgis jätkab.
Rasmus Raidla, Lille: Paistab, et ka Wolfsburg on Ivan Perišici ning Kevin De Bruyne'i lahkumise järel üht suuremat ostu tegemas. Alloleval pildil on näha Julian Draxlerit Wolfsburgi treeningvormis ning seega jääb üle vaid ametlikku teadaannet oodata. Kahtlemata on 21-aastase sakslase näol tegemist ülimalt andeka palluriga, kelle karjääri vaid vigastused seganud. https://twitter.com/BL_Latest/status/638351810298822656
Rasmus Raidla, Lille: Nii..on pisut ka jää David De Gea diili koha peal liikumas. Nimelt kirjutab tuntud Hispaania väljaanne Marca, et De Gea liitumise osas Real Madridiga tegeletakse. Eeldatakse, et asjas on seni vaikus, kuna väravavaht on niikuinii koondisega Hispaanias treenima ja seega ei pea ta erinevalt Martialist ühest riigist teise lendama. Kella kukkumiseni La Ligas on pisut vähem kui 9 tundi...
Rasmus Raidla, Lille: Glasgow Celticu hollandlasest keskkaitsja Virgil van Dijk, keda on kuuldavasti jahtinud ka Manchester United ja Arsenal, liitub Daily Recordi väitel järgmise 24 tunni jooksul hoopis Southamptoniga.
Rasmus Raidla, Lille: Le Parisien kirjutab, et Anthony Martiali Unitedisse siirdumise korral võtab vastupidise teekonna Monacosse ette Argentina keskkaitsja Marcos Rojo, kes pärast mullust MM-i Manchesteri klubiga 20 miljoni euro eest liitus.
Rasmus Raidla, Lille: Pärast seda, kui Everton Londoni Chelseale kuidagi John Stonesi müüa ei tahtnud, pööras Jose Mourinho enda pilgud Pariisi poole, kus uuriti PSG kaitsja Marquinhose kohta. Daily Maili väitel on Paris Saint-Germain aga teada andnud, et Brasiilia koondislane müügiks pole.
Rasmus Raidla, Lille: Hollandi koondistki esindanud Jonathan de Guzman on väidetavalt Napolist lahkumas ning mehe uueks sihtpaigaks on Premier League'i uustulnuk Bournemouth, kuhu 27-aastane poolkaitsja laenulepinguga siirdumas on.
mc: Interi 23-aastane Alžeeria keskpoolkaitsja Saphir Taider liitus Bolognasse laneule.
oss: Bosnia parem äär Izet Hajrovic liitub Hispaania kõrgliigaklubi Eibari laenulepingu alusel. Hajrovic kuulus ka Bosnia MM-koondisesse eelmine suvi.
mõnus: Tottenham tegi 18m€ pakkumise Zeniiti poolkaitsija Alex Witseli eest.
mc: Noor 23-aastane Poola keskpoolkaitsja Michal Chrapek on kiirelt koju naasnud Itaaliast, kus ta oli ainult ühe aasta. Liikus ta siis Cataniast Lechia Gdanski.
Rasmus Raidla, Lille: Mingid jutud on täna üleval olnud küll, aga enamasti on need tulnud kahtlase väärtusega Hispaania allikatest. Suuremaid kinnitusi antud suunas hetkel veel pole, aga välistada sellist diili ei saa.
mc: Kas Real on toomas Alberto Morenot Liverpoolist, või ei saa sellest üleminekust asja?
Rasmus Raidla, Lille: Eelmisel hooajal Klavaniga pool aastat koos mänginud Taani poolkaitsja Pierre-Emile Hojbjerg liigub Müncheni Bayernist laenulepinguga Schalkesse:https://twitter.com/s04_en/status/638334072297799681
mc: Wolfsburg tõi endale Tottenhamist Ismail Azzaoui.
Rasmus Raidla, Lille: Vahepeal ka säärane uuendus, et väidetavalt soovib Wolfsburg Kevin De Bruyne'i ja Ivan Perišici (Horvaatia koondislane liitus 20 miljoni euro eest Milano Interiga) müügist teenitud raha vähemalt mingis osas uute mängijate peale investeerida. Seetõttu seostati Saksamaa klubi Belgia talendi Dennis Praetiga, kuid nüüd teatab Bild, et Wolfsburg on 21-aastase ründava poolkaitsja jahtimisest loobunud.
Rasmus Raidla, Lille: Elame-näeme. Tõsi, et Unitedile üleminekuakna viimastel päevadel kulutada on meeldinud.
oss: Usun, et United on lähedal ka mõne vähegi nimekama ründaja soetamises kui Martial. Kahtlen et Martial keda peetakse järgmiseks Thierry Henryks Unitedi ainukeseks ründajaks jääb.
Rasmus Raidla, Lille: De Gea kohta ametlikke teateid veel emmas-kummas tulnud pole jah. Küll sai vahepeal selgeks, et Keylor Navas, keda Real Madrid potentsiaalse "vahetuskaubana" kasutada tahtis, mingil juhul Inglismaale siirduda ei soovi. Ehk hinnalandust ManU Reali klubile ei tee - kui De Gead tahetakse, tuleb välja käia ka vähemalt 40-miljoniline rahapatakas.
ladecima: DDG kohta tundub vaikus olevat?
oss: Kostja Vassiljevi klubiga Jagiellonia Bialystokiga liitub Leedu kesktormaja Fedor Cernych teisest Poola klubist Gornik Leczna. Üleminekusumma ligi 200 000 eurot.
Rasmus Raidla, Lille: Hommikupoole seostati neid Charlie Austiniga, aga sellegi diili juhtumist peavad kihlveokontorid nüüd mitu korda madalamaks, kui enne Martiali sisulise kokkuleppe avalikuks tulemist. Pigem võivad ülejäänud ManU diilid olla seotud kellegi väljaminemisega, nagu näiteks Javier Hernandez ja David De Gea
mc: Kas Manchester United on veel kedagi aktiivselt toomas peale Martiali?
Rasmus Raidla, Lille: Barcelonal hetkel teatavasti üleminekukeeld.
Inimene: Barcast on uudiseid?
oss: Päris utoopilise summa on United valmis välja käima 19 aastase Martiali eest. Summa peaks jääma 60-75 miljoni euro kanti.
mc: Zenidi Argentiinlasest vaskkaitsja Cristian Ansaldi liitus laenule Genoasse.
Ossy Aas: West Hami ründaja Modibo Maiga liitub Saudi Araabia tiimi Al Nassr-iga
Rasmus Raidla, Lille: Uudis ka Eesti tasandilt! Noortekoondislane Kevin Kauber siirdub laenulepinguga Sloveenia esiliigatiimi NK Tolmin. Esialgu kehtib leping detsembri lõpuni ning pärast seda on võimalus seda pikendada. 20-aastase ründaja mängijaõigused kuuluvad teatavasti Sloveenia kõrgliigas pallivale NK Krkale.
oss: Väidetavalt on Prantsusmaa Jalgpalli Liit kinnitanud informatsiooni, et Anthony Martialile on antud luba lahkuda treeninglaagrist et sõlmida leping Unitediga.
Ossy Aas: Adebayorist on huvitatud kõige rohkem West Ham, eelnevalt ka Aston Villa
Rasmus Raidla, Lille: Vahepeal säärane uudis tulnud, et Southamptoni poolkaitsja Victor Wanyama pole täna Keenia koondisega liitunud, kuigi see esialgu plaanis oli. Kuna Ronald Koeman juba Morgan Schneiderlini Manchester Unitedile kaotas, soovib ta iga hinna eest Wanyamast kinni hoida. Aga viimane uudis kahtlemata selle ülesande keeruliseks muudab. Teatavasti on Keenia koondislast seostatud Tottenhamiga.
Rasmus Raidla, Lille: Eks see ole juba tavaks saanud, et üleminekuakna sulgudes kümneid mehi Manchesteri suurklubiga seostatakse. Täna lisaks Adebayorile ka Antoine Griezmanni ja Charlie Austini nimed ManU-ga seoses läbi käinud. Aga sääraseid jutte hetkel üleliia tõsiselt võtta ei tuleks. Mis muidugi ei tähenda, et Adebayor klubi vahetab, aga kas just Manchester tema uus sihtkoht on? Kahtlen.
Huviline: Dailymail väidab et adebayor võib liituda manuga
Rasmus Raidla, Lille: Kuigi suurem osa jalgpallimaailma säärasest käigust aru ei saa, tundub, et Chelsea ongi keskkaitsesse üllatavat lisakäiku Papy Djilobodji näol toomas. Guardiani Londoni jalgpalli korrespondent kirjutas Twitteris järgnevat:https://twitter.com/domfifield/status/638309187664150528
Tyyp: Väidetavalt osteti 15aastane ryndaja harry clarke
Rasmus Raidla, Lille: Selline leht nagu Sports Insider kirjutas täna varasemalt, et Arsenal on "ühe ründaja jaoks meditsiinilise ülevaatuse aja kinni pannud". Aga seda spekulatsiooni tasuks suhtelise pika vinnaga võtta. Usun, et lähematel tundidel hakkame vastavas suunas ka konkreetsemaid jutte kuulma.Nimeliselt on eelnevalt välja toodud näiteks PSG ründaja Edinson Cavani, kuid needki esialgu vaid kuulujutud.
Tyyp: Arsenal on mõnda nimekamat ryndajat ka ostmas?
Rasmus Raidla, Lille: Üks ametlik diil ka: Hispaania koondistki esindanud Raul Garcia liikus Atletico Madridi juurest liigarivaali Athletic Bilbao ridadesse. 29-aastane poolkaitsja on uues klubis juba ka meditsiinilise ülevaatuse läbinud.
Rasmus Raidla, Lille: Täna sisuliselt ei sõnagi. Brasiillane ise on ka vastava diili välistanud, nii et selles suunas midagi oodata ei tasu.
Tyyp: Neymari manu diilist on juttu olnud?
Rasmus Raidla, Lille: Venemaa suurklubi Peterburi Zeniit pani Tottenhami, Juventuse ja AC Milani poolt jahitavale Belgia koondislasele külge ulmelise hinnasildi.https://twitter.com/GoalUK/status/638308229034983425
Ossy Aas: Kui Anthony Martiali tehing läbi läheb, siis saab temast maailma kalleim teismeline jalgpalli ajaloos
Rasmus Raidla, Lille: Liverpool on aga omakorda väidetavalt huvitatud 24-aastasest Venemaa pallurist Denis Cheryshevist, kes oma praeguse koduklubi Real Madridi plaanidesse ei kuulu.
Rasmus Raidla, Lille: Inglismaa esiliigasse langenud Queens Park Rangersit ollakse tühjendamas - kui lahkumisele on lähedal nende suurima väravakütt Charlie Austin, siis nüüd on AC Milan uurinud, kas viimasel ajal vigastustega maadelnud 16-kordse Brasiilia koondislase Sandro saaks Itaaliasse laenule tuua.
Rasmus Raidla, Lille: Saksamaa väljaanne Bild on enda Twitterisse riputanud pildi, kus Javier Hernandez väidetavalt juba Leverkusenis maandunud on. Olukorras, kus Martiali lepingu sõlmimine tundub olevat vaid lennusõidu kaugusel, võib tõesti eeldada, et "Chicharitol" enam Manchester Unitedis ruumi ei ole.
Rasmus Raidla, Lille: Päris kummaline teade Londoni Chelsea kohta ütleb, et väidetavalt on nende juures meditsiinilisel ülevaatusel 26-aastane Senegali kaitsa Papy Djilobodji. Selge, et Jose Mourinho kaitsesse täiendusi otsib, aga on väga kahtlane, kas Prantsusmaal Nantesis palliva Djilobodji selleks kõige õigem lahendus on. Pigem tundub jälle selline "klassikaline Chelsea diil", kus mängija koheselt ka kuskile mujale edasi laenule saadetakse.
Rasmus Raidla, Lille: Eelmisel hooajal Inglismaa Premier League'is 18 väravat kõmmutanud Charlie Austin pallib hetkel QPR-iga Inglismaa esiliigas ning seetõttu peetakse väga tõenäoliseks, et ründaja täna-homme klubi vahetab. Sky Sportsi allikad väidavad, et mehe allkirjale on kõige lähedamal Premier League'i tänavune uustulnuk Bournemouth.
Margus: Ma loodan et Martial pole Manu ainuke ost ründajatest.ManUl on vaja mõnda superstaari ründesse,mitte mingit noort poissi.
Rasmus Raidla, Lille: 19-aastase AS Monaco ründaja Anthony Martiali liitumine Manchester Unitediga tundub olevat vaid aja küsimus..https://twitter.com/mattspiro/status/638302264608882692
Rasmus Raidla, Lille: Manchester United jääb väravavahist ilma! Aga ei, tegu ei ole veel David De Geaga. Nimelt väidab Daily Telegraph, et koos De Geaga viimasel ajal tribüünil konutanud Anders Lindegaard liitub tasuta ülemineku korras West Bromwich Albioniga.
mc: Juventus on toomas endale Marseille poolkaitsjat Mario Leminat, kes hetkel Torinos meditsiinilisel läbivaatusel on.
Rasmus Raidla, Lille: Teatavasti lõpetas äsja Varssavi Legiaga lepingu ka Henrik Ojamaa, aga kuna tema on vabaagent, siis jääb mängumehele klubivahetuseks pisut enam aega. Küll võib täna uudiseid oodata Nõmme Kalju poolkaitsja Allan Kimbaloula osas, kes augusti keskel Kreekas Thessaloniki Arise juures testimisel käis ning pärast seda Eesti klubi treeningutele naasnud pole.
Rasmus Raidla, Lille: Mida võiks aga täna Eesti tasandil oodata? Vast ei saa veel päris välistada Ragnar Klavani üleminekut, aga võib võtta kergemat sorti mürki, et keskkaitsja ikkagi Augsburgi jääb. Samuti naasis äsja Krakowi Wisla juurest testimiselt Henri Anier. Kas Poolas lepinguta jäänud Eesti koondise ründaja jätkab Šotimaal Dundee Unitedi särgis?
mc: Portugali klubi Rio Ave FC ostis omale noore Horvaatia ründava poolkaitsja Filip Krovinovic-i NK Zagreb-ist.
Rasmus Raidla, Lille: Evertoni ja Liverpooli huviorbiidis olnud Poola koondislane on siirdumas hoopis Itaaliasse. https://twitter.com/dw_sports/status/638291455660961793
mc: Noor talendikas Ukraina väravavaht Maksym Koval liitus Dynamo Kyiv-ist Odense BK-sse laenule.
Rasmus Raidla, Lille: Olgu veel öeldud, et David De Geal hetkel küljes umbes 40-miljoni eurone hinnasilt. Ja kui vastav diil toimub, peaks see kindlasti tänase päeva jooksul ametlikuks saama (Eesti aja järgi saavad Hispaania klubi täiendusi tuua kuni kella 01.00-ni öösel).
mc: Interi 31-aastane Brasiilia keskkaitsja Felipe liitus Udinese Calcio-ga.
Rasmus Raidla, Lille: Veel eile rääkis Manchester Unitedi peatreener Louis van Gaal, et ta ei ole De Gea klubis jätkamise osas kindel. Nii et kindlasti selle diili suunas veel tegeletakse. Väidetavalt soovib Real Hispaania väravavahi hinnasilti alla tuua ka sellega, et anda "vahetuskaubana" kaasa mullusel MM-il säranud Costa Rica väravavaht Keylor Navas.
venno: Mida on teada DeGea üleminekust hetkel?
mc: Manchester United-iga Meistrite Liigas mänginud Club Brugge on hankinud oma ridadesse kolm mängijat. Kaks ründajat ja ühe kaitsva poolkaitsja. Brasiilane Leandro Pereira Palmeirasest ja belglane Jelle Vossen Burnley FC-st on siis ründajad ja nigeerlane Mikel Agu Porto B-st on kaitsev poolkaitsja.
Rasmus Raidla, Lille: BBC kirjutab nüüd, et Liverpool on ründaja Fabio Borini eest Sunderlandi 10 miljoni naela pakkumise vastu võtnud. Mängumees ise liitus 2012. aastal Liverpooliga vaid pool miljonit suurema summa eest, nii et Premier League'i medalipretendent võib üpris rahul olla diiliga, kus nende plaanidesse mittekuulunud mängija eest sisuliselt sama rahapatakas tagasi saadi. Muide, Borini esindas Sunderlandi ka 2013-14 hooajal laenulepinguga.
Rasmus Raidla, Lille: Daily Mirror väidab omakorda, et pikaaegne Prantsusmaa koondislane Samir Nasri võiks Kevin De Bruyne'i tuleku järel Manchester Cityst lahkumas olla ning liituda Itaalia hiiu Juventusega. Nasri ise olla aga enda hetkeolukorraga Inglismaal rahul.
Rasmus Raidla, Lille: Sky Sports teatab nüüd omakorda, et Dortmundi Borussia on laenulepinguga enda ridadesse hankimas Adnan Janujaj'd! Kui Manchester United Januzajl, Javier Hernandezil ning De Geal korraga minna laseks, võib eeldada, et nende asemel ka mõni uus nägu toodaks.https://twitter.com/SkyFootball/status/638290318492856320
Rasmus Raidla, Lille: 2013. aastal ligi 35 miljoni euro eest Tottenhamiga liitunud Erik Lamela on samuti oma praeguse koduklubi uute täienduste tuleku kõrval väidetavalt uut mängupaika otsimas ning hetkel peetakse kõige tõenäolisemaks Argentina mehe AS Romasse naasmist.
Rasmus Raidla, Lille: Saksamaa väljaanne Bild annab aga päris põneva teadaande, et eile Kevin De Bruyne'i müügist suure rahapaki teeninud Wolfsburg on liigarivaalilt Schalkelt ostmas Saksamaa üheks lootustandvamaiks palluriks peetavat Julian Draxlerit. Üleminekusumma olla ligi 35 miljonit eurot ning väidetavalt sõlmib Draxler uue leivaisaga 5-aastase lepingu.
Rasmus Raidla, Lille: Kui David De Gea lahkumisjuttude kõrval on Manchester Unitediga seostatud Hollandi koondise väravavahti Jasper Cillesseni, siis mehe praeguse leivaisa Amsterdami Ajaxi direktor Marc Overmars lükkas need jutud tagasi.https://twitter.com/GoalUK/status/638256597479890944
Rasmus Raidla, Lille: Liverpoolist on Mario Balotelli kõrval lahkumas soosingust välja langenud Jose Enrique ning Fabio Borini. Itaalia ründajat Borinit seostatakse Sunderlandi ning Inter Milaniga. Hispaanlasest Enrique allkirja jahib aktiivseimalt aga West Bromwich Albion.
Rasmus Raidla, Lille: Samas on Dortmundi Borussia Andrei Yarmolenko eest juba 8,7 miljoni eurose pakkumise teinud. Ukrainlase koduklubi Dünamo Kiiev olla Bildi teatel aga selle rahasumma tagasi lükanud.
Rasmus Raidla, Lille: Kui ülaltoodud sahinad on üleval olnud juba mõningat aega, siis on uusi kuulduseid toonud ka tänane hommik. Näiteks on Evertoni kaitsjast Seamus Colemanist väidetavalt huvitatud Müncheni Bayern ning Paris Saint-Germain, kuid tundub vähetõenäoline, et Inglismaa klubi enda ühel juhtivmängijalt lahkuda lubaks.
Rasmus Raidla, Lille: Milliseid diile me täna oodata võiks? Kahtlemata pakuvad järgnevad tunnid ka hulga üllatusi, aga mõningad potentsiaalsed tehingud võite leida uudise ülevalt.
Rasmus Raidla, Lille: Tervitused! Jalgpallisõprade jaoks ülimalt meelelahutuslik aeg on kätte jõudnud, täna-homme sulguvad suurimate Euroopa liigade üleminekuaknad!

Futboliit (talgpall)