Liverpool asus kohtumist juhtima Naby Keita 11. minuti väravast. Pikalt ei saanud nad eduseisu nautida, kuna juba 14. minutil viigistas Funes Mori seisu 1:1-le.

Liverpoolil läks võidu vormistamine lõpuks raskeks ning 2:1 ülekaalu kindlustas neile vahetusest sekkunud Roberto Firmino 90.+1. minuti tabamus.

Liverpoolil oli kohtumise eel keskkaitses tõsiseid probleeme ning traumadega olid eemal nii Virgil van Dijk, Dejan Lovren kui ka Joel Matip. Nii alustasid keskkaitses Joe Gomez ning poolkaitsjast meeskonna kapten Jordan Henderson.

Liverpool lootis poolfinaalis ilmselt hakkama saada väiksema energiakuluga, kuid teisel poolajal tulid lisaks Firminole vahetusest väljakule ikkagi ka Sadio Mane ning Trent Alexander-Arnold.

Laupäevases finaalis läheb Liverpool nüüd vastamisi Lõuna-Ameerika meistri Flamengoga. Brasiilia klubi alistas poolfinaalis 3:1 Saudi Araabia tiimi Al Hilali.