Lionel Messi lõpetab 29-aastaselt koondisekarjääri

 (75)
Lionel Messi
Lionel MessiFoto: ADAM HUNGER, REUTERS

FC Barcelona ründetäht Lionel Messi teatas pärast möödunudöist Copa America finaali, kus Argentiina pidi tunnistama teist aastat järjest penaltiseerias Tšiili paremust, et paneb koondisekarjäärile punkti.

"See pole mulle mõeldud. Minu aeg rahvuskoondise juures on läbi. Olen teinud kõik, mis on minu võimuses, ning kaotamine teeb haiget," sõnas kolm päeva tagasi 29. sünnipäeva tähistanud argentiinlane.

Kui Barcelonaga on Messi võitnud kaheksal korral Hispaania meistritiitli ning neljal korral Meistrite liiga, siis Argentiinaga on ta läinud võiduka lõpuni vaid 2008. aasta Pekingi olümpial. Kolmel viimasel aastal on ta suurturniiridel jõudnud Argentiinaga küll finaali, ent otsustava mängu kaotanud - 2014. aastal MM-i finaalis osutus paremaks Saksamaa ning mullu ja tänavu Copa Americal Tšiili. Ka 2007. aastal jõuti samal turniiril finaali, ent kaotati siis Brasiiliale.

"Olen mänginud neljas finaalis, olen proovinud. See oli see, mida soovisin enim, kuid ma ei jõudnud selleni, nii et ma arvan, et nüüd on kõik," lisas Messi.

Futboliit (talgpall)