Legendaarne Venemaa telekommentaator hooaja peatamisest: mis on motiiv selle taga? Haigestunuid ju palju pole, rohkem on paanikat

 (26)
Legendaarne Venemaa telekommentaator hooaja peatamisest: mis on motiiv selle taga? Haigestunuid ju palju pole, rohkem on paanikat
Gennadi OrlovFoto: Alexei Danichev, Sputnik

Tuntud Venemaa telekommentaator Gennadi Orlov ei mõistnud otsust Venemaa jalgpalli kõrgliiga hooaeg koroonaviiruse ohu tõttu peatada.

Moskva Spartaki omanik Leonid Fedun pakkus nädala alguses välja, et jalgpallihooajale tuleks lõplikult joon alla tõmmata ning praegune liider Peterburi Zeniit meistriks kuulutada. Orlov kaasmaalase ettepanekut ei mõistnud. "Hooaeg tuleb lõpuni mängida, kasvõi kuu või kahe pärast. Vastasel juhul hakatakse rääkima ebaõiglusest. Küsimus pole ainult meistritiitlis. Mis saab saab eurosarja kohtadest?"

"Tõsi, 20-30 tuhat inimest ei tule staadionile, aga mis siis?" jätkas Orlov. "Kui palju miljoneid inimesi jälgiks jalgpalli televiisorist? Mina mõtleksin inimeste peale ja sellele, mis neile parem on."

"Pealegi, haigestunuid ju nii palju pole, rohkem on paanikat," arutles venelane. "Lisaks koroonaviirusele on palju haiguseid, millesse inimesed võivad surra."

Orlov rõhutas, ei mõista, miks meistrivõistlused pooleli jäeti. "See üllatab mind. Kas see otsus on teaduslikult põhjendatud? Mis on motiiv selle taga? Küsige Venemaa Teaduste Akadeemialt."

Venemaa võimud teatasid eile, et on kuni 10. aprillini peatanud Venemaa kõrgliiga, korvpalli VTB Ühisliiga ja jäähoki KHL-i hooajad. Teisipäeva õhtuse seisuga oli Venemaal tuvastatud 114 koroonasse nakatunud inimest, kellest viis on nüüdseks tervenenud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Futboliit (talgpall)