Kuldse Jalgpallisaapa kandidaatide nimekirjas kolm hispaanlast

 (32)
Iker Casillas
AFP/Scanpix

Täna tehti teatavaks nende kümne maailma jalgpalluri nimed, kes kandideerivad tänavusele Kuldse Jalgpallisaapa (Golden Foot) auhinnale.

Kandidaadid on itaallased Gianluigi Buffon ja Andrea Pirlo, hispaanlased Iker Casillas, Xavi Hernandez ja Raúl González Blanco , Elevandiluuranniku pallur Didier Drogba, rootslane Zlatan Ibrahimovic, brasiillane Ricardo Kaká´ ja hollandlane Clarence Seedorf.

Nimed valiti välja zürii poolt, mis koosnes 52 ajakirjanikust ja ürituse promootori Maailmamistrite Klubi (World Champions Club) liikmetest. 

Võitja saavad valida aga fännid üle maailma. Kuldse Jalgpallisaapa laureaadi jalajälg tsementeeritakse Monacos meistrite promenaadile.

Oma hääle saab anda SIIN kuni 12. oktoobri kella 12-ni (Monaco aja järgi). Võitja tehakse teatavaks 14. oktoobril Monte Carlos toimuval tseremoonial.

Golden Foot'i auhinna võivad pälvida vähemalt 29-aastased tegevmängijad elus ainult ühe korra. Monaco printsi 2003. aastal käivitatud traditsiooni kohaselt väärib Golden Foot'i mängija, kes on silma paistnud oma sportlike saavutuste ja isiksuse poolest.

Varem on selle auhinna saanud Roberto Baggio (2003), Pavel Nedved (2004), Andrei Ševtšenko (2005), Ronaldo (2006), Alessandro Del Piero (2007), Roberto Carlos (2008), Ronaldinho (2009), Francesco Totti (2010) ja Ryan Giggs (2011).

Futboliit (talgpall)