Koroonaviirusesse nakatunud Prantsusmaa kõrgliiga jalgpallurit hoitakse kunstlikus koomas

 (4)
Koroonaviirusesse nakatunud Prantsusmaa kõrgliiga jalgpallurit hoitakse kunstlikus koomas
Junior Sambia (paremal).Foto: Imago Sport/Scanpix

Teisipäeval kõhuprobleemide ja hingamisvaevustega haiglasse sattunud Prantsusmaa kõrgliigaklubi Montpellieri mängija Junior Sambia (23) on viimastel andmetel viidud kunstlikku koomasse.

Sambial olid koroonaviiruse sümptomid, kuid tema esimene koroonaproov osutus negatiivseks. Reedel tehtud teine proov andis juba positiivse tulemuse.

Prantsuse meedia teatel on noormees intensiivraviosakonnas juhitaval hingamisel. Tema esindaja sõnul on ta seisund stabiilne: "See pole paremaks läinud ega halvenenud."

Sambia agent arvab, et jalgpallur sai endale viiruse külge poes käies.

Sambia on esimene Prantsuse kõrgliiga mängija, kes koroonaviirusesse on nakatunud. Prantsusmaa jalgpalliliit tahab kahe tugevama liiga mängudega jätkata 17. juunil.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)