Koroonaviirusega Prantsusmaa jalgpallur toodi koomast välja

 (5)
Koroonaviirusega Prantsusmaa jalgpallur toodi koomast välja
Junior SambiaFoto: Imago Sport/Scanpix

Neljapäeva pärastlõunal kunstlikku koomasse pandud 23-aastane Prantusmaa kõrgliigaklubi Montpellier jalgpallur Junior Sambia on kohaliku meedia teatel nüüdseks koomast välja toodud ning hingab iseseisvalt.

L'Equipe'i teatel äratati Sambia reede õhtul üles, kuid ta on veel endiselt nõrk. Arstid jälgivad tema seisundit pidevalt, et uute hingamisraskuste tekkimisel kiiresti reageerida.

Sambia sattus haiglasse teisipäeval seoses kõhuprobleemide ja hingamisvaevustega. Tema esimene koroonaproov osutus negatiivseks ning arstid olid valmis ta kolmapäeval koju laskma, kuid äkitselt tema seisund halvenes ning mees paigutati intensiivraviosakonda. Sambia agendi sõnul oli tal enne haiglasse minemist kolm päeva raske kõhulahtisus.

Sambia on teadaolevalt esimene koroonaviirusesse nakatunud Prantsusmaa kõrgliiga mängija. Esiliigas nakatus esimesena 13. märtsil Lõuna-Korea pallur, Troyesi meeskonnas mängiv Hyun-jun Suk.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)