Koroonaviirus jõudis Venemaa jalgpalli meistriliigasse


Koroonaviirus jõudis Venemaa jalgpalli meistriliigasse
Jefferson Farfanimago/Revierfoto

Venemaa jalgpalli suurklubi Mosvka Lokomotiv andis teada, et nende ridadesse kuuluv Jefferson Farfan on nakatunud koroonaviirusesse. Tegu on teadaolevalt esimese koroonajuhtumiga Venemaa meistriliigas.

35-aastane Farfan tunnistas, et tunneb end vaatamata viirusele hästi. "Suur tänu kõikidele heade soovide eest!" kirjutas Farfan sotsiaalmeedias. "Tunnen end hästi ning püsin rahulikuna. Olen kodus isolatsioonis, kuid naudin väga jalgpalli vaatamist. Minul läheb hästi. Olen väga keskendunud oma eesmärkidele ning tahan jalgpalliplatsile naasta."

Alates 2017. aastast Venemaa hiiu ridadesse kuuluv Peruu koondislane on tulnud Lokomitivi särgis korra Venemaa meistriks ja triumfeerinud kahel korral kohalikus karikasarjas. Pika karjääri jooksul on Farfan jõudnud mängida aastaid ka Hollandi hiiu PSV ja Saksamaa tippklubi Schalke 04 eest.

Venemaa kõrgliigas toimusid viimased kohtumised märtsi keskpaigas. Viimaste teadete kohaselt loodetakse hooajaga jätkata 21. juunil.

Ametlikel andmetel on Venemaal tuvastatud üle 272 000 nakatunu. Koroonaviirusest paranenuid on praeguseks 63 166. Elu on selle tõttu jätnud 2537 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)