Kodusõda FC Barcelonas jätkub! Kuus tippjuhti pani keset kriisi ameti maha

 (3)
Barcelona president Josep Maria Bartomeu (vasakul), spordidirektor Eric Abidal (keskel) ja peatreener Quique Setien.
Barcelona president Josep Maria Bartomeu (vasakul), spordidirektor Eric Abidal (keskel) ja peatreener Quique Setien.Foto: QUIQUE GARCIA, EPA/Scanpix

FC Barcelona jalgpalliklubis on juba mõnda aega asjad halvasti. Nüüd teatasid kuus tippjuhti, et nad panevad ameti maha.

Südaööl teatasid tagasiastumisest asepresidendid Emili Rousaud ja Enrique Tombas, direktorid Silvio Elias, Maria Teixido ja Josep Pont ning juhatuse esindaja Jordi Clasamiglia. Kõik kuus on olnud juba pikemat aega tülis klubi presidendi Josep Maria Bartomeuga.

„Oleme jõudnud punkti, kus me ei näe muud võimalust. Klubi on juba pikemat aega halvasti majandatud ning me ei näe ka muudatusi, mis aitaksid üle elada ees ootavad keerulised ajad,“ seisis kuue ametist taandunud ametniku ühises avalduses.

Barcelonas on juba mõnda aega asjad halvasti. Ühel pool rindejoont on mängijad eesotsas Lionel Messiga ning teisel pool president Bartomeu koos spordidirektor Eric Abidaliga.

Barcelona mängumehed on praeguseks leppinud 70 protsendi suuruse palgakärpega. Muu personal on saadetud sundpuhkusele. Samal ajal on Bartomeu teatanud, et klubi tulud saavad sel aastal olema ligemale üks miljard eurot. Meedias on mitmel juhul patuoinaks tehtud just Messi, kes on seejuures asunud aina teravamalt klubi juhtkonda kritiseerima.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)