Keane: Platini ja Blatter on kindlasti Henry käega mängu üle õnnelikud!

 (37)
Thierry Henry  mängib käega
AFP/Scanpix

Iirimaa koondislase Robbie Keane`i arvates plaksutavad rahvusvaheliste jalgpalliliitude FIFA ja UEFA presidendid Sepp Blatter ja Michel Platini käsi, et Thierry Henry käega mäng aitas Prantsusmaa MMile.

"Küllap Blatter ja Platini saadavad üksteisele õnnitlussõnumeid ja helistavad teineteisele," teatas kibestunud Keane BBC Radio Five Live'ile.

Keane`i arvates oli äärmiselt ebaõiglane, et MM-valiksarjas halvasti mänginud Prantsusmaa ja Portugal said play-offi loosimiseks kõrgema asetuse. Kuna iirlased kogusid lõppenud valiksarjas rohkem punkte, oleks ründaja arvates olnud õiglane, kui hoopis nemad oleksid saanud asetuse.

"Seda oli kohe arvata, et õiglast loosimist on palju soovida. FIFA jaoks oleks katastroof, kui kaks suurt riiki MMile ei pääseks," kurjustas Keane.

Lisaks ei mõistnud ründaja eilse väljakukohtuniku käitumist. "Kohtunik oleks võinud vaadata kõigi Iirimaa mängijate reaktsiooni pärast intsidenti. Kui käega mängu poleks olnud, ei oleks ka sellist tormilist reaktsiooni ju järgenud."

Thierry Henry mängis eile käega ja söötis seejärel William Gallasele, kelle 1:1 viigivärav viis Prantsusmaa MMile.

Vaata videot:

Futboliit (talgpall)