Kahte Itaalia jalgpalliklubi tabas uus koroonaviiruse laine

 (2)
Kahte Itaalia jalgpalliklubi tabas uus koroonaviiruse laine
Itaalia kõrgliiga kohtumine Fiorentina kodustaadionil.Foto: Zuma Press/Scanpix

Itaalia jalgpalli kõrgliigas mängivad Fiorentina ja Sampdoria klubid teatasid neljapäeval, et võistkondades on koroonaviirus uuesti levima hakanud.

Fiorentina teatas kuuest uuest juhtumist, neist kolm puudutavad mängijaid ja kolm teisi klubi töötajaid.

Märtsis nakatus koroonaviirusesse vähemalt kolm Fiorentina mängijat, klubi president Rocco Commisso arvas, et nakatunuid oli lausa kahekohaline arv.

Sampdoria oli märtsis koroonaviirusega samuti suures hädas ja ka selles klubis on uusi juhtumeid. Sampdoria teatel avastati testide järel kolm uut nakatunut, lisaks andis positiivse testi üks varem terveks kuulutatud mängija.

Itaalias on mängijatele antud luba klubide rajatistes iseseisvalt treenida, grupitreeningutega loodetakse alustada 18. mail.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
Futboliit (talgpall)