Kaheksa koroonajuhtumiga Kosovo klubi ei ilmunud Gibraltaril euromängus väljakule


Kaheksa koroonajuhtumiga Kosovo klubi ei ilmunud Gibraltaril euromängus väljakule
Staadion Gibraltaril. Foto on illustratiivne.imago images / Inpho Photography

UEFA Euroopa liiga kvalifikatsiooni eelringist võib ilma mänguta edasi pääseda Gibraltari meeskond Lincoln Red Imps, sest nende vastane FC Priština väljakule ei tulnud.

Red Imps postitas Twitterisse pildi, millel on näha, kuidas nende mehed väljakul sooja teevad ja kohtunikudki platsile astuvad, kuid Kosovo meeskonda näha ei ole.

Mäng pidi esialgu toimuma teisipäeval, kuid lükati edasi laupäevale, kuna kaheksa Priština mängijat olid Gibraltarile saabudes andnud positiivse koroonaviiruseproovi. UEFA andis Prištinale loa saata väljakule uued mängijad, kelle klubi ka üle terve Kosovo rivaalidelt kokku laenas.

UEFA andis Prištinale aega platsile mitte tulemist selgitada esmaspäeva hommikuni. Kosovo klubi väidab, et neid takistasid mängimast Gibraltari ametivõimud.


Üks Kosovo klubi on eurosarjas juba loobumiskaotuse saanud. Kosovo meister KF Drita sunniti kahe koroonajuhtumi pärast Šveitsis karantiini, mistõttu pääses Meistrite liiga kvalifikatsiooni eelringist 1. eelringi Põhja-Iirimaa klubi Linfield.

Samasugune vaatepilt nagu eile Gibraltaril avanes reedel ka Fääri saartel, kus mängu avavileks oli platsil vaid KI Klaksviki mängijad. Selle mängu kohta pole UEFA samuti otsust veel teinud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)