Jõulud EM-iga? UEFA kaalub suurturniiri detsembrisse lükkamist

 (3)
Jõulud EM-iga? UEFA kaalub suurturniiri detsembrisse lükkamist
Cristiano Ronaldo ja Portugal on valitsevad Euroopa meistrid.Foto: MIGUEL MEDINA, AFP/Scanpix

Inglismaa väljaande The Telegraph andmetel kaalub Euroopa jalgpalliorganisatsioon UEFA jalgpalli EM-i edasilükkamist detsembrikuusse, et Euroopa kõrgliigad saaksid suvel pooleli jäänud hooajad lõpuni mängida. Eriolukorra põhjuseks on loomulikult koroonaviirus.

Suurürituse jõulukuusse lükkamine on üks võimalik variant, mida teisipäeval 55 liikmesriigi osalusel toimuval UEFA koosolekul arutatakse. "Kõik erinevad pakkumised võetakse kohtumisel ette," rääkis Rootsi meediale kohaliku alaliidu juht Karl-Erik Nilsson.

Nädala keskel avaldas Prantsuse mainekas spordileht L'Equipe, et nende andmetel plaanib UEFA suurturniiri hoopis 2021. aasta suvesse lükata. Kuna järgmisel suvel peetakse ka FIFA jalgpalliklubide MM, tuleb UEFA-l EMi edasilükkamine kooskõlastada ka rahvusvahelise jalgpalliliiduga (FIFA).

Praeguse seisuga peaks tänavune jalgpalli EM toimuma 12. juunist 12. juulini. Korraldajariike on koguni 12.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)