Jordaania prints esitas Blatterile väljakutse

 (1)
Sepp Blatter
Sepp BlatterFoto: FAHAD SHADEED, REUTERS

Jordaania prints, 39-aastane Ali Bin Al Hussein, esitas Sepp Blatterile väljakutse ning otsustas kandideerida mais toimuvatel FIFA presidendivalimistel.

78-aastane Sepp Blatter jahib juba viiendat järjestikust ametiaega, hoolimata kriitikast, mis FIFA-le tema ametiaja jooksul osaks on saanud. Šveitslane pole alates 1998 aastast, kui ta presidendiks sai, tõsiseltvõetavat vastaskandidaati kohanud, kuid võib nüüd oodata tõsist konkurentsi.

"Ma kandideerin FIFA presidendiks kuna usun, et on aeg pöörata tähelepanu administratiivküsimustelt tagasi spordiküsimustele," seisis prints Ali ametlikus avalduses. "See ei olnud kerge otsus ja tuli pärast hoolikat kaalumist ja arupidamist mitme austatud FIFA kolleegiga. Sõnum mida ikka ja jälle kuulsin oli - on aeg muutusteks."

FIFA-t on tabanud tõsised korruptsioonisüüdistused, seoses 2018. aasta ja 2022. aasta maailmameistrivõistluste korraldajamaa valimisega.

39-aastane prints Ali on Jordaania kuninga Husseini kolmas poeg ,kolmandast abielust kuninganna Aliaga. Praegu on prints Ali Bin Al Hussein FIFA asepresident.

Futboliit (talgpall)