Jalgpalli MM-valikmängud: Prantsusmaa võitis võõrsil Hollandit, Lätile taas valus kaotus

(1)
Paul Pogba mängus Hollandiga
Paul Pogba mängus HollandigaAFP

2018. aasta jalgpalli MMi valiksarjas peeti täna Euroopas üheksa kohtumist. Vooru oodatuimas mängus alistas Prantsusmaa võõrsil Hollandi 1:0.

Prantslastele tõi Amsterdamis tähtsa võidu Paul Pogba, kes lõi mängu ainsa värava 30. minutil. Teistes A-alagrupi mängudes alistas Rootsi kodus Bulgaaria 3:0, Valgevene ja Luksemburg tegid Barysaŭs 1:1 viigi. Kolme vooru järel on Prantsusmaal ja Rootsil võrdselt 7 punkti, Hollandil on 4 ja Bulgaarial 3 silma.

B-alagrupis jätkab kolme vooru järel täiseduga Šveits, kes alistas täna võõrsil Fabian Schari ja Admir Mehmedi väravatest Andorra 2:1. Portugal võitis Andre Silva kübaratriki abil Fääri saared 6:0 ja tõusis 6 punktiga teisele kohale. Teise valusa kaotuse järjest said lätlased - kui kolm päeva tagasi alistuti kodus Fääri saartele 0:2, siis täna jäädi koduplatsil Ungarile alla täpselt sama skooriga.

Eesti alagrupis võitis Bosnia ja Hertsegoviina kodus Küprost tänu Edin Džeko teise poolaja lõpus löödud väravateta 2:0, Belgia alistas võõral väljakul Gibraltari 6:0. Christian Benteke, kes avas mänguskoori juba seitsmendal sekundil, sai kirja kübaratriki. Eesti kaotas täna teatavasti Lilleküla staadionil Kreekale 0:2.

Kreekal ja Belgial on nüüd 9 punkti, Bosnial 6 ja Eestil 3 silma. Punktita jätkavad nii Gibraltar kui Küpros.