Eesti alagrupi (E) liider Inglismaa alistas täna võõrsil San Marino 6:0. Avapoolaja 13. minutil penaltist skoori avanud Wayne Rooney tõusis Inglismaa koondise kõigi aegade suurima väravaküti Sir Bobby Charltoni kõrvale - mõlema mehe arvel on 49 väravat.

EMi pääsu juba kindlustanud Inglismaal on seitsme vooru järel täisedu ehk 21 punkti. Järgnevad Šveits 15, Eesti 10 ja Sloveenia 9 punktiga. Sloveenia sai täna Baselis valusa kaotuse, kui mängis lõpuminutitel kaheväravalise edu maha ja alistus Šveitsile 2:3.

G-alagrupis teenis üliolulise võidu Venemaa meeskond, kes alistas koduväljakul Artjom Dzjuba avapoolaja väravast Rootsi 1:0. Grupi liidril Austrial, kes võitis Moldovat 1:0, on nüüd 19 punkti, Rootsil 12 ja Venemaal 11 silma.

C-grupis üllatas Luksemburg kodus Makedooniat, saavutades Sebastien Thilli viimase minuti väravast 1:0 võidu. Ukraina võitis kodus Valgevenet 3:1, Hispaania alistas kodupubliku ees grupi liidri Slovakkia 2:0. Hispaanial ja Slovakkial on nüüd 18 ning Ukrainal 15 silma.