Iirimaa koondisele tõi Dublinis Saksamaa vastu väga olulise võidu Shane Longi 70. minuti värav.

Poola meeskond asus võõrsil šotlaste vastu juhtima juba 3. minutil tänu Lewandowski väravale, kuid teise poolaja keskpaigaks viisid Matt Ritchie ja Steven Fletcheri väravad 2:1 ette juba kodumeeskonna. Hädasti võitu vajanud šotlased kolme punkti siiski ei saanud, sest imelises hoos Lewandowski seadis neljandal üleminutil jalule 2:2 viigi. Müncheni Bayerni ründetäht on nüüd löönud viimase viie mänguga kokku juba 14 väravat!

Enne D-alagrupi viimast vooru, kus Saksamaa võõrustab Gruusiat ning Poola Iirimaad, on Saksamaal 19 punkti ning Iirimaal ja Poolal mõlemad 18 silma. Šotimaa (12p) on edasipääsulootused juba kaotanud (otse pääseb EMile alagrupi kaks paremat, kolmas meeskond jätkab play-offis).

Saksamaale piisab viimases voorus EM-pääsme teenimiseks viigipunktist. Kui sakslased saavadki Gruusia vastu vähemalt punkti kätte, läheb eriti põnevaks teise koha heitlus Poola ja Iirimaa mängus - kui see kohtumine jääb viiki 0:0 või 1:1, saab teise koha Poola, kui viigiseis on 2:2 või enam, on teine edasipääseja Iirimaa.

F-alagrupis tagas eile edasipääsu Põhja-Iirimaa, alistades kodus Kreeka 3:1. Juba 58. minutiks kolme väravaga juhtinud põhjaiirlaste väravad lõid Steven Davis (2) ja Josh Magennis, kreeklaste 87. minuti auvärava eest hoolitses Hristos Aravidis.

I-alagrupis sai Portugal kodupubliku rõõmuks tänu Joao Moutinho väravale 1:0 jagu Taanist ja kindlustas grupivõidu.

Tulemused ja tabeliseisud:
D-alagrupp:

Gruusia 4 : 0 Gibraltar
Iirimaa 1 : 0 Saksamaa
Šotimaa 2 : 2 Poola

Tabeliseis: Saksamaa 19, Poola 18, Iirimaa 18, Šotimaa 12, Gruusia 9, Gibraltar 0 punkti.
Viimases voorus kohtuvad: Saksamaa - Gruusia, Poola - Iirimaa, Gibraltar - Šotimaa.

F-alagrupp:
Ungari 2 : 1 Fääri saared
Põhja-Iirimaa 3 : 1 Kreeka
Rumeenia 1 : 1 Soome

Tabeliseis: Põhja-Iirimaa 20, Rumeenia 17, Ungari 16, Soome 11, Fääri saared 6, Kreeka 3.
Viimases voorus kohtuvad: Fääri saared - Rumeenia, Soome - Põhja-Iirimaa, Kreeka - Ungari.

I-alagrupp:
Albaania 0 : 2 Serbia
Portugal 1 : 0 Taani

Tabeliseis: Portugal 18, Taani 12 (mäng enam peetud), Albaania 11, Serbia 4, Armeenia 2.
Viimases voorus kohtuvad: Serbia - Portugal, Armeenia - Albaania.