Jalgpall on muutunud: koroonaviirust kartvad mängijad pelgavad vastaseid ja väldivad kehakontakte

 (8)
Jalgpall on muutunud: koroonaviirust kartvad mängijad pelgavad vastaseid ja väldivad kehakontakte
Nicaragua jalgpalliliiga kohtumised jätkuvad, kuni olukord lubab.Foto: AFP/Scanpix

Nicaragua on üks väheseid riike, kus kohalikku jalgpalliliigat pole koroonaviiruse kriisi tõttu pausile pandud. Ent see ei tähenda, et pandeemia sealseid pallureid ei mõjutaks.

Deportivo Las Sabanase klubi väravavaht Carlos Mosqueira rääkis Reutersile, et tegu pole enam päris sama jalgpalliga, nagu enne koroonaviirust.

"Püüame vältida teiste mängijate puudutamist. Mäng on muutunud, sest 50-50 pallide peale ei minda sama intensiivsusega. Me ei ole vaimselt enam nii keskendunud, alati mõlgub peas mõte, et vastastel võib viirus olla. Hirm maailmas toimuva pärast ei kao hetkekski kuskile," ütles Mosqueira Reutersile.

Lisaks Nicaraguale mängitakse jalgpalli ka Valgevenes, Tadžikistanis ja Burundis.

Nicaraguas on ametlikel andmetel olnud viis koroonaviiruse juhtumit, üks neist lõppes surmaga. Jalgpalliliiga on keelanud inimestel staadionile tulla, kohtumisi näidatakse televisioonis ja Facebookis.

Sealse jalgpalliliidu peasekretär Jose Maria Bermudez ütles, et otsuse tõttu kohtumisi jätkata on Nicaragua jalgpall saanud varasemast oluliselt rohkem tähelepanu, aga rahalist kasu see ei too.

"Panustajate huvi on suurem, aga meile ei kuku sellest midagi. Inimesed võidavad või kaotavad nagu ikka. Ma ei luba, et mängime hooaja kindlasti lõpuni, kohtumised toimuvad seni, kuni olukord lubab," sõnas ta.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
Futboliit (talgpall)