Valiksarja avamängus tšehhidele 1:2 kaotanud Hollandi meeskond jäi kasahhide vastu 17. minutil Rinat Abdulini värava järel kaotusseisu. Kodupublikul tuli 1:1 viigiväravat oodata lausa kolmveerand tundi, mil lõpuks jõudis sihile Klaas Jan Huntelaar. Viimased 25 minutit kasahhi Bauyrzhan Dzholchievi eemaldamise järel arvulises ülekaalus mänginud hollandlased pääsesid juhtima alles 82. minutil Ibrahim Afellay väravast. Lõppseisu vormistas Robin Van Persie eelviimase minuti penaltist.

Läti koondis kaotas samas A-alagrupis kodus Islandile 0:3. Külalised lõid väravad (Gylfi Sigurdsson, Aron Gunnarsson, Rurik Gislason) viimase paarikümne mänguminuti jooksul, kui Läti meeskond pidi Artjoms Rudnevsi eemaldamise tõttu vähemuses mängima.

H-alagrupis sai täna raske võidu Itaalia, alistades kodus Aserbaidžaani 2:1. Kõik kolm väravat (!) lõi seejuures kaitsja Giorgio Chiellini. Tema võiduvärav sündis alles 82. minutil.