Holland sai teisipäeva õhtul valiksarjas juba viienda kaotuse, kui jäi koduväljakul alla vähemuses lõpetanud Tšehhile 2:3. Pavel Kaderabek ja Josef Sural viisid külalised avapoolajal 2:0 juhtima ning kuigi 43. minutil eemaldati Marek Suchy, säras teise poolaja keskel tablool juba 3:0 Tšehhile (omavärav Robin van Persielt)! Hollandlaste väravad lõid viimase kahekümne minutiga Klaas Jan Huntelaar ja Van Persie.

Türgi ja Horvaatia jõudsid EMile

Teistes A-alagrupi mängudes alistas Türgi kodus Islandi 1:0 ning Kasahstan võõrsil sama tulemusega Läti. Türgi jäi seejuures teise poolaja keskel vähemusse, kuid jõudis 89. minutil Selcuk Inani väravast üliolulise võiduni, mis viis nad parima kolmanda koha meeskonnana EMile.

Valikgrupi võitis Tšehhi 22 punktiga, juba varem EM-pääsme kindlustanud Island kogus 20 ja Türgi 18 silma. Mulluse MMi pronksimeeskond Holland piirdus vaid 13 punktiga, Kasahstan ja Läti teenisid 5 silma.

B-alagrupi viimastes mängudes alistas Belgia Iisraeli 3:1, Walesi Andorra 2:0 ja Bosnia Küprose 3:2. EMile kvalifitseerusid Belgia (23 punkti) ja Wales (21p), play-offi pääses Bosnia ja Hertsegoviina (17p).

H-alagrupi viimases voorus võitis Itaalia koduväljakul Norrat 2:1, kuigi oli veel 73. minutil kaotusseisus. Itaallaste väravad lõid viimasel veerandtunnil Alessandro Florenzi ja Graziano Pelle, Norra oli avapoolaja keskel ette viinud Alexander Tettey.

Teistes sama grupi mängudes alistas Horvaatia võõrsil Malta 1:0 ja Bulgaaria kodus Aserbaidžaani 2:0. Itaalia võitis valikgrupi 24 punktiga, järgnesid samuti EMile jõudnud Horvaatia 21 ja play-offis jätkav Norra 19 punktiga.

Järgmise aasta EMile pääsenud meeskonnad: Prantsusmaa (korraldaja), Island, Tšehhi, Türgi (kõik A-grupist), Belgia, Wales (B), Hispaania, Slovakkia (C), Saksamaa, Poola (D), Inglismaa, Šveits (E), Põhja-Iirimaa, Rumeenia (F); Austria, Venemaa (G); Itaalia, Horvaatia (H); Portugal, Albaania (I).

Play-offis jätkavad: Ungari, Ukraina, Norra, Taani, Rootsi, Iirimaa, Bosnia ja Hertsegoviina ning Sloveenia.