Hispaanias tuvastati koroonaviirus viiel tippjalgpalluril

 (2)
Hispaanias tuvastati koroonaviirus viiel tippjalgpalluril
Lionel Messi ja Barcelona alustasid treeningutega reedel.Foto: MIGUEL RUIZ/AFP/Scanpix

Hispaania jalgpalli kõrgliiga La Liga juhid teatasid, et viiel mängijal, kes kuuluvad meistriliiga ja esiliiga meeskondadesse, on avastatud koroonaviirus, vahendas BBC.

Ühelgi koroonaviirusesse nakatunud mängijal pole sümptomeid ilmnenud ning nad on pandud karantiini. Hispaania meedia teatel on viiest nakatunud kolm kõrgliiga mängijad ja kaks esiliigas osalevad jalgpallurid. Küll aga pole avalikustatud, missuguste klubide mängijatega tegu on.

La Liga alustas mängijate regulaarset testimist möödunud nädalal, sest mitmed klubid on alustanud individuaalsete treeningutega. Möödunud reedel pidasid teiste hulgas esimesed treeningud pärast eriolukorra algust kohalikud tippklubid FC Barcelona ja Sevilla.

Koroonakriisist räsitud Hispaanias loodetakse viimaste teadete kohaselt jätkata hooajaga juunis, kuid ühtegi kindlat kuupäeva välja pole hõigatud.

Hispaania kõrgliigas on liidriks Barcelona, edestades kahe silmaga Madridi Reali.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)