Hispaania kõrgliigaklubi loobus koroonaviiruse testidest: on inimesi, kes neid rohkem vajavad

 (1)
Hispaania kõrgliigaklubi loobus koroonaviiruse testidest: on inimesi, kes neid rohkem vajavad
Valladolidi Reali mängumehedALBERT GEA/Reuters/Scanpix

Hispaania jalgpalli meistriliiga pakkus kõikide klubide mängijatele ja töötajatele võimalust teha koroonaviiruse test. Kui 19 tiimi kasutasid võimaluse ära, siis liigas 15. kohal paiknev Valladolidi Real otsustas pakkumisest loobuda.

"On tõsi, et La Liga pakkus meile võimalus teste," rääkis klubi esindaja David Espinar. "Meditsiinilistel ja sotsiaalsetel põhjustel otsustasime aga sellest loobuda. Nimelt ei ole ühelgi meie mängijal sümptomeid esinenud ja me usume, et on gruppe, kellel on sellest rohkem kasu ning kes vajavad testi enam. Nemad peavad olema prioriteet."

Hispaanias on mitmes tippklubis juba koroona levinud. Valencias on teadaolevalt viis haigestunut, Espanyolis on koroonaviirus tuvastatud kuuel klubiliikmel. Kõige rängemalt on pihta saanud Alaves, kus on 15 nakatunut. Nende hulka kuulub ka kolm esindusmeeskonna mängijat.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)