Koduväljakul mänginud hispaanlased otsustasid kohtumise saatuse sisuliselt juba esimese 38 minutiga, kui väravani jõudsid Alvaro Morata, Ferran Torres ja Rodri Hernandez. Teisel poolajal lõi 20-aastane Manchester City äärepoolkaitsja Torres oma teise ja kolmanda värava ning vormistas kübaratriki. Lõppseisu 6:0 lõi lõpuminutitel Mikel Oyarzabal.

Neljakordne maailmameister Saksamaa oli viimati nii suure kaotuse saanud 1931. aastal (!), kui alistuti Austriale 0:6.

Enne viimast vooru juhtis veel alagruppi Saksamaa, kelle edu Hispaania ees oli üks punkt.

Sama alagrupi teine tänane mäng Šveitsi ja Ukraina vahel jäeti ära, sest kolm ukrainlast andsid pärast laupäevast Saksamaaga kohtumist positiivse koroonatesti ning terve koondis jäi karantiini.

Maailmameister Prantsusmaa, kes oli juba eelmises voorus 3. alagrupi võidu kindlustanud, alistas täna koduväljakul Rootsi 4:2. Kaks väravat lõi vanameister Olivier Giroud.

Portugali meeskond alistas Ruben Diasi lõpuminuti väravast Horvaatia 3:2. Valitsev Rahvuste liiga võitja Portugal sai teise koha, Horvaatia jäi kolmandaks ja Rootsi viimaseks.