Hiina jalgpallikoondis pandi Austraalias karantiini

 (1)
Hiina jalgpallikoondis pandi Austraalias karantiini
Hiina jalgpallinaiskond 2016. aasta Rio olümpial.Foto: AP/SCANPIX

Koroonaviiruse puhang mõjutab spordivõistlusi nii Hiinas kui ka mujal. Haiguse tõttu on karantiini pandud terve Hiina naiste jalgpallikoondis, kes valmistus Austraalias Tokyo olümpia kvalifikatsioonmänguks.

Karantiini pandi naised seetõttu, et nad viibisid nädala alguses Wuhanis ehk linnas, kus viirusega nakatajaid kõige rohkem on olnud.

Hiinlannad pidid 3. veebruaril Sydneys kohtuma Tai naiskonnaga, kuid peavad hoopis 5. veebruarini Brisbane'i hotellis luku taga olema. Austraalia jalgpalliliit on peatanud kohtumise piletite müügi ning mängu uus toimumisaeg on veel lahtine.

Naiste olümpiaturniiri kvalifikatsioon pidi algselt toimuma Wuhanis, kuid viiruse puhkedes viidi see üle Nanjingi ja seejärel veel Sydneysse.

Koroonaviirusesse on üle maailma nakatunud üle 5000 inimese ning surnud Hiinas 131 inimest.

Viiruse tõttu on Hiinas ära jäetud mitmeid spordivõistlusi, hiljuti näiteks mäesuusatamise MK-etapp Yanqingis. Eile tuli uudis, et aasta võrra on edasi lükatud märtsis Nanjingis toimuma pidanud sisekergejõustiku maailmameistrivõistlused. Naiste korvpalli olümpiakvalifikatsioon toodi Foshani linnast üle Serbiasse Belgradi. Hiina hokiliiga klubidel on palutud oma mängud pidada Venemaa pinnal. Ohus on veel ka Xi'anis toimuma pidanud Aasia tsooni olümpiakvalifikatsioon maadluses.

Fed Cupi tennisematš, mis pidi toimuma järgmisel nädalal Dongguanis, viidi üle Kasahstani Nur-Sultani. Suletud on ka Pekingi Linnupesa staadion, kus 2022. aasta taliolümpiamängude ajal toimuvad ava- ja lõputseremoonia.

Koroonaviirus COVID-19

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Futboliit (talgpall)