Gambia jalgpallikoondislane uppus Euroopasse põgenedes

 (13)
Gambia jalgpallikoondislane uppus Euroopasse põgenedes
Foto on illustratiivne. Foto: AFP/SCANPIX

Ajaleht The Guardian vahendab, et eelmisel kuul hukkus teel Liibüast Euroopasse põgenikepaadis 19-aastane Gambia naiste jalgpallikoondislane Fatim Jawara.

Tänavu on Vahemerel elu kaotanu rohkem kui 3300 paadipõgenikku. Jawara oli oktoobrikuus paadis, mis sattus merehätta teel Liibüast Euroopasse.

Jawara tegi rahvuskoondises debüüdi aasta tagasi sõprusmängus ühe Glasgow klubi vastu.

"Ta suri enneaegselt, aga me jääme teda tema suurte tegude pärast platsil mäletama," ütles Gambia U-17 naiskonna abitreener Chorro Mbenga, kelle käe all Jawara suurema läbimurde tegi.

Jawara lahkus kuulduste kohaselt Gambiast septembris, et ületada Sahara ja siirduda Liibüasse, kust enamus Aafrika migrante mereteed Euroopasse alustab.

Gambia jalgpalliliidu president Lamin Kabba Bajo: "Oleme hetkel leinas, sest see on koondisele ja kogu riigile suur kaotus. Teda mäletatakse penalti poolest, mille ta lõi Gambia ja Glasgow Girls klubi mängus."

Gambialased on migrantide rohkuselt neljas rahvus, kes Itaalia kaudu Euroopasse sisevad. Samal ajal on tegu Aafrika ühe väikseima riigiga, kus elab ligi 1,8 miljonit inimest.

Futboliit (talgpall)