Võiduvärava lõi kolm minutit enne lisaaja lõppu Andres Iniesta. Kaheksa minutit varem oli Holland jäänud vähemusse, kui John Heitinga teenis teise kollase kaardi.

Mängu käik:
Hispaania - Holland LÕPPSEIS 1:0 lisaajal

Esimene poolaeg:

2. minut: Hispaanlased kombineerivad keskväljal ja valdavad palli.

3. minut: David Villa suluseisus.

5. minut: Hispaania võimalus! Xavi karistuslöögi järel terav pealöök Ramoselt, kuid Stekelenburg päästab Hollandi.

7. minut: Hispaanlaste ebatäpse söödu järel saab Kuyt sooritada kauglöögi, kuid ei midagi ohtlikku.

11. minut: Hispaania võimalus. Ramos saab karistusala paremast nurgast löögile, hollandlaste kaitsja Heitinga jalast lendab pall üle värava.

12. minut: Villa põrutab küljevõrku!

14. minut: Finaali esimene kollane - Van Persie saab hoiatuse, sest tegi Capdevila vastu vea.

17. minut: Carles Puyol saab kollase kaardi. Sneijderi ligi 40-lt meetrilt sooritatud karistuslöögi Casillas püüab probleemideta.

20. minut: Hollandi esimene nurgalöök. Midagi ohtlikku ei teki.

21. minut: Howard Webb hoiab mängu hästi ohjes ja annab Van Bommelile kollase. See oli finaali kolmas hoiatuskaart.

22. minut: Kohe otsa kollane Ramosele.

27. minut: Jälle kollane! Väga must mäng, nüüd tegi vea ja sai hoiatuse De Jong, kes lõi Alonsole jalaga rindu.

30. minut: pool tundi mängitud. Mõlemalt poolt väga ettevaatlik mäng.

36. minut: Robben mängib nurgalöögi ajal Van Bommelile, kelle löök ei õnnestu.

38. minut: Pedro kauglöök lendab mööda.

40. minut: Hispaania karistuslöök - Xavi tsenderdus ei jõua sihile.

43. minut: Alonso kauglöök lendab mööda.

Avapoolaeg on lõppenud 0:0 viigiga. Finaalile omaselt üsna närviline ja ettevaatlik mäng.

Teine poolaeg:

47. minut: Hispaania suurepärane võimalus. Pall jõuab värava ees Capdevilale, kuid hispaanlane ei taba palli!

53. minut: Xavi karistuslöök lendab üle värava.

56. minut: Heitinga pääses karistuslöögi järel peaga löögile, kuid kohtunik fikseerib suluseisu.

59. minut: Finaali esimene vahetus: Hispaanial Pedro välja, Jesus Navas sisse.

61. minut: Robben pääseb üks-ühele väravavahiga, kuid Casillas päästab Hispaania!

66. minut: Sneijderi ohtlik tsenderdus karistuslöögi järel. Hispaania kaitse on valvel.

69. minut: Villa napilt suluseisus. Oli pääsemas üks-ühele väravavahiga.

70. minut: Hispaania võimalus! Navase terav sööt värava ette leiab Villa, kes lööb lähedalt üle!

71. minut: Hollandi vahetus: Kuyt välja, Elia sisse.

73. minut: Villa karistuslöök üle.

76. minut: Hispaania nurgalöögi järel Ramos täiesti vabalt kuue meetri pealt peaga üle!

82. minut: Robbeni teine võimalus! Casillas röövib palli otse hollandlase jalalt, kes on Hispaania kaitsjate vahelt läbi pääsenud! Robben saab protestimise eest kollase. Hollandlane arvas, et Hispaania kaitsjad tegid tema vastu vea.

85. minut: Fabregas Alonso asemele mängu.

Normaalaeg lõppes 0:0 viigiga. Teine poolaeg oli väga nauditav. Seis võiks olla ka näiteks 2:2...

Lisaaeg:

Lisaaeg on alanud. Ees seisab 2x15 minutit.

92. minut: Hispaania nõuab penaltit, sest Heitinga pani Xavi löögile jala ette. Vile vaikib.

95. minut: Fabregase võimalus! Stekelenburg tõrjub hispaanlase üks-ühele rünnaku!

97. minut: Hollandi võimalus nurgalöögi ajal! Mathijsen mööda!

99. minut: Iniesta puterdab olukorra ära! Hispaania oli rünnakul arvulises ülekaalus, kuid Iniesta hakkas ise üritama ja takerdus kaitsjatesse.

100. minut: Hispaania põrutab Navase löögist küljevõrku.

103. minut: Fabregas mängib mitme mehe vahelt läbi ja lööb mööda.

Esimene lisaaeg on lõppenud 0:0.

106. minut: Torres platsile, Villa pingile.

109. minut: Holland jääb vähemusse. Heitinga teine kollane!

110. minut: Xavi karistuslöök lendab üle.

114. minut: Sneijderi ohtlik karistuslöök. Põrge müürist ja Casillas tõrjub.

117. minut: Iniesta lööb 1:0 Hispaaniale! Hea söödumängu järel on Iniesta karistusalas valveta ja lööb kindlalt värava! Esimese söödu ajal, mis Iniestani ei jõudnud, oli ta tegelikult suluseisus, kuid kohtuniku vile vaikis ja lasti edasi mängida..

Holland üritab veel vähemuses viigini jõuda ja ründab!

Mäng on lõppenud. Hispaania on maailmameister!

-----------------

Algkoosseisud:

Holland: 1-Maarten Stekelenburg; 2-Gregory van der Wiel, 3-John Heitinga, 4-Joris Mathijsen, 5-Giovanni van Bronckhorst; 7-Dirk Kuyt, 6-Mark van Bommel, 10-Wesley Sneijder, 8-Nigel de Jong, 11-Arjen Robben; 9-Robin van Persie.

Hispaania: 1-Iker Casillas; 15-Sergio Ramos, 3-Gerard Pique, 5-Carles Puyol, 11-Joan Capdevila; 14-Xabi Alonso, 8-Xavi, 6-Andres Iniesta, 16-Sergio Busquets; 18-Pedro, 7-David Villa.

Mängu eelvaade:

Hollandi meeskonna peatreener Bert van Marwijk kavatseb algkoosseisu lülitada taas Gregory van der Wieli ja Nigel de Jongi, kes jätsid poolfinaali distsiplinaarkaristuse tõttu vahele.

Hispaania koondise juhendaja Vicente del Bosque otsustas usaldada taas Pedrot, kes alustas ka poolfinaalmängus. Varumeeste pingil on ka täna Liverpooli tähtründaja Fernando Torres.

Täna on David Villal ja Wesley Sneijderil võimalus end ka finaalturniiri resultatiivseimaks jalgpalluriks mängida. Hetkel on nii Hispaania kui Hollandi tähtmängija löönud LAVis 5 väravat. Sama arvu väravaid on suutnud lüüa ka uruguailane Diego Forlan ja sakslane Thomas Müller.

Hispaania senine edukaim MM-finaalturniir oli 60 aastat tagasi, kui saadi neljas koht. Holland mängis finaalis nii 1974. kui 1978. aastal, kuid nende kuldne põlvkond sai toona kaks kaotust.

Hollandil on täna võimalik korrata Brasiilia 1970. aasta kuldse meeskonna saavutust, kes püsis terve toonase MM-valiktsükli ja finaalturniiri kaotuseta. Hollandi võidukas teekond algas 2008. aasta septembris, kui valiksarja avamängus alistati Makedoonia 2:1. Pärast seda on võidetud ka kõik ülejäänud seitse valikmängu ja kuus MM-finaalturniiri kohtumist.

Holland ja Hispaania on omavahel kohtunud üheksa korda - mõlemad on saanud neli võitu ja ühe viigi. MM-finaalturniiridel pole aga siiani üldse omavahel mängitud.

Viimati oldi vastamisi kaheksa aastat tagasi Rotterdamis, kui Holland võitis 1:0.

FIFA valis tänase finaalmängu peakohtunikuks 38-aastase endise politseiniku Howard Webbi Inglismaalt. Webb on LAVis vilistanud kolme MM-finaalturniiri mängu ning pole selle aja jooksul näidanud ühtegi punast kaarti ega määranud ühtegi penaltit.

Webb oli õigusemõistjaks Hispaania 0:1 kaotusmängus Šveitsi vastu, teenis seejärel kiidusõnu Slovakkia-Itaalia 3:2 lõppenud mängu dramaatilise lõpu kindlakäelise ohjamise eest ning oli kohtunikuks ka Brasiilia 3:0 võidumängus Tšiili üle.

Webbi abistavad äärekohtunikud Darren Cann ja Mike Mullarkey. Sama brigaad vilistas ka Euroopa Meistrite Liiga finaalmängu mais, kus Milano Inter võitis Madridis Müncheni Bayernit.

Tänast finaalmängu peaks FIFA andmetel televiisori vahendusel vaatama üle 700 miljoni inimese.