FOTOD: Elevandiluurannik võitis üliemotsionaalse finaali ja tuli 23-aastase vaheaja järel Aafrika meistriks

 (9)
Yaya Toure
Elevandiluuranniku kapten Yaya ToureFoto: Amr Abdallah Dalsh, REUTERS

Aafrika jalgpalli meistrivõistluste finaalis alistas turniiri favoriit Elevandiluurannik pärast 0:0 tulemusega lõppenud normaal- ja lisaaega penaltiseerias Ghana 9:8.

Ekvatoriaal-Guineas peetud finaalis sai otsustavaks 11. löögivoor, kus vastamisi läksid väravavahid. Mängu kangelaseks kerkis elevantide Boubacar Barry, kes esmalt Razak Brimahi löögi ära tõrjus ja seejärel ka ise täpne oli. Barry osales finaalis muide vaid põhiväravavahi puudumise tõttu.

Samal ajal, kui Elevandiluuranniku rõõm oli pärast meistriks tulemist piiritu, olid Ghana mängijad pärast valusat kaotust nii löödud, et nende treeneril Avram Grantil tuli pikalt oma mängijaid lohutada. Ghana andis penaltiseerias käest kaheväravalise algedu.

Viimati võitis Elevandiluurannik mandri parima vutiriigi tiitli 23-aastat tagasi, kui finaalis alistati samuti Ghana. Ka siis oli normaal- ja lisaaeg lõppenud 0:0 viigiseisul ning tiitli selgitas alles pikk penaltiseeria, kus võeti 11:10 võit. Ghana viimasest võidust on möödas aga juba 33 aastat.

Côte d'Ivoire peatreener Hervé Renardile oli seekordne meistritiitel juba teine, sest kolm aastat tagasi oli ta viinud üllatusvõiduni Sambia meeskonna.

Järgmised Aafrika meistrivõistlused toimuvad kahe aasta pärast Liibüas.

Futboliit (talgpall)