Finaalturniiri parimaks mängijaks valiti Diego Forlán

 (40)
LEAD Technologies Inc. V1.01
AFP/Scanpix

Jalgpalli maailmameistrivõistluste parima mängija kuldse palli sai pühapäeval Uruguay ründaja Diego Forlán ning enim väravaid löönud mängija kuldse jalgpallisaapa Saksamaa ründaja Thomas Müller.

Forláni hääletasid turniiri väljapaistvaimaks mängijaks akrediteeritud meedia esindajad. Uruguaylane edestas napilt Hollandi mängujuhti Wesley Sneijderit, saades 23,4 protsenti häältest Sneijderi 21,8 vastu. Hispaania ründaja David Villa hääletati 16,9 protsendiga kolmandaks, teatab Associated Press.

20-aastane Thomas Müller aitas oma viie värava ja kolme sööduga Saksamaa MM-il kolmandale kohale ning võitis ka parima noore mängija auhinna. Viis väravat lõid peale Mülleri ka Forlán, Villa ja Sneijder, kuid kõigil neil oli ette näidata vaid üks resultatiivne sööt.

Villa sai hõbedase jalgpallisaapa, sest saavutas oma väravad ja söödud vähemate mänguminutitega kui Sneijder, kelle osaks langes pronksine jalgpallisaabas.

Thomas Müller kandis sama särki number 13, mida kandis Saksamaa legend Gerd Müller, kes oli 1970. aasta Mehhiko MM-i parim väravakütt 10 tabamusega.

Hispaanlane Iker Casillas võitis aga parima väravavahi kuldse kinda.

Futboliit (talgpall)