FIFA soovitab kõik rahvusvahelised mängud märtsis ja aprillis tühistada


Arsenali staadion
Arsenali staadionFoto: NEIL HALL, EPA/Scanpix

Rahvusvaheline jalgpalliliit (FIFA) on soovitanud, et kõik märtsi- ja aprillikuusse planeeritud rahvusvahelised mängud tuleks koroonaviiruse pandeemia tõttu edasi lükata.

Lähikuudele planeeritud Lõuna-Ameerika ja Aasia MM-valiksarjade mängud on juba edasi lükatud. Euroopa jalgpalliliit (UEFA) pole aga tänavuse EMi play-offi mänge - kus selguvad viimased finaalturniiril osalejad - veel ära jätnud. Üldse peaks Euroopas märtsis ja aprillis toimuma 16 rahvusvahelist kohtumist.

UEFA on teada andnud, et otsused tehakse järgmisel teisipäeval. Siis pannakse lauale ka ettepanek, et 2020. aasta EM-finaalturniir lükata järgmisse aastasse.

"Et vältida asjatuid terviseriske soovitame, et kõik märtsi- ja aprillikuusse planeeritud rahvusvahelised mängud tuleks edasi lükata," seisab FIFA pressiteates.

Maailma vutiliit andis ühtlasi teada, et nad ei saa praeguses olukorras klubidelt nõuda, et nad oma mängijad rahvuskoondisse laseks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)