FIFA president kritiseeris väljakult minema jalutanud Boatengi

 (10)
FIFA president kritiseeris väljakult minema jalutanud Boatengi
Reuters/Scanpix

Rahvusvahelise Jalgpalliliidu FIFA president Sepp Blatteri arvates polnud AC Milani poolkaitsjal õigust rassistlike solvangute tõttu keset mängu platsilt minema jalutada. Blatter hoiatas, et kui mõni mees otsustab Boatengi tegu korrata, võib ta oma koduklubile automaatselt kaotuse kaasa tuua.

Lähis-Ida konverentsil ütles Blatter, et jalgpallis peab rassismi suhtes valitsema nulltolerants, kuid selliselt mängust lahkuda pole kõigest hoolimata õige.

"Minema jalutamine ei ole lahendus. Kuid Itaalia alaliit pole veel FIFA-le detailselt kirjutanud, mis siis ikkagi täpselt juhtus," ütles Blatter. "Niimoodi minema joosta ei tohiks, sest see toob klubile kaasa kaotuse. See on väga tundlik teema, kuid ma kordan, staadionitel peab rassismi suhtes valitsema nulltolerants. Ainus lahendus on olla karistuses karmim - vähendama punkte või midagi sarnast," rääkis ta.

AC Milani sõprusmäng madalama liiga klubi Pro Patria'ga jäeti eelmisel nädalal pooleli, sest rassistlikke solvanguid saanud Boateng lahkus 26. minutil väljakult. Mees võttis palli ning põrutas selle fännisektori suunas, tiris seejärel särgi seljast ning sammus riietusruumi.

Futboliit (talgpall)