FIFA otsus: lennuõnnetuses hukkunud jalgpalluri eest tuleb Cardiffil maksta kuus miljonit eurot


FIFA otsus: lennuõnnetuses hukkunud jalgpalluri eest tuleb Cardiffil maksta kuus miljonit eurot
Emiliano SalaFoto: STEPHANE MAHE, Reuters/Scanpix

Tänavu jaanuaris Prantsusmaa kõrgliigast Nantes'ist Premier League'i klubi Cardiff Cityga liitunud argentiinlasest ründaja Emiliano Sala eest tuleb Cardiffil Nantes'ile tasuda kuus miljonit eurot.

Teadupoolest hukkus Sala pärast klubide omavahelist kokkuleppele jõudmist Prantsusmaalt Inglismaale lennates, kui teda transportinud väikelennuk La Manche'i väina kohal alla kukkus.

Kuigi Cardiff ja Nantes olid enne seda jõudnud kokkuleppele, et Sala teenete eest maksab Cardiff 17 miljonit eurot, tekkis 28-aastase tipuründaja õnnetu hukkumise järel kahe klubi vahel juriidiline vaidlus: Cardiff ei soovinud summat maksta, kuna mängija ei jõudnudki nendeni ning ei olnud jõudnud veel ametlikult nende palluriks saada; Nantes nõudis aga kogu summat, sest leidis, et klubid olid omavahel kokkuleppele jõudnud ning nemad ei olnud katastroofi eest vastutavad.

Asja lahendamiseks kutsuti kokku FIFA komisjon, kes leidis, et Cardiffil tuleb üleminekusummast ära maksta selle esimene osa, mis on kuus miljonit eurot.

Sala surnukeha toodi merepõhjast välja, lennukit juhtinud 59-aastast David Ibbotsoni pole tänini leitud.

Futboliit (talgpall)