FIFA ei kinnitanud Lionel Messi väravarekordit

 (31)
Lionel Messi
Lionel Messiafp/scanpix

Rahvusvaheline Jalgpalliliit FIFA keeldus argentiinlase Lionel Messi püstitatud ühel kalendriaastal löödud väravarekordi kinnitamisest.

Messi jõudis uue väravarekordini, kui lõi pühapäeval aasta 86nda värava, ületades senise rekordimehe Gerd Müller 40 aasta vanuse tippmargi ühe väravaga, kirjutab BBC Sport.

Pärast seda vaidlustas aga Sambia Jalgpalliliit argentiinlase rekordi, väites, et nende ründekuulsus Godfrey Chitalu lõi 1972. aastal 107 väravat.

FIFA teatas nüüd, et ei kavatse kõnealusesse vaidlusse sekkuda. "FIFA ei pea kohalikke rekordeid, seega pole see ka ametlik FIFA rekord," rääkis alaliidu pressiesindaja Alex Stone BBC-le.

FIFA teatel peavad nad vaid rahvusvaheliste mängude statistikat ning seetõttu on neil võimatu ratifitseerida rekordeid, mis puudutavad ka kõigis kohalikes liigades löödud väravaid.

"Meil ei ole sellist andmebaasi, kus oleksid kajastatud kõik väravad, mis iga päev üle maailma lüüakse," lisas Stone. "Kõnealuse rekordi puhul on keegi kuskil ajakirjanduses kogunud statistikat ja jõudnud järeldusele, et Messi on eelmise rekordi ületanud. See pole FIFA ametlik rekord."

Futboliit (talgpall)