Fabio Capello: 2012. aasta EM tuleb tugevam kui eelmine MM

 (16)
Fabio Capello: 2012. aasta EM tuleb tugevam kui eelmine MM
AFP / Scanpix

Eile Ukraina pealinna Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri alagruppide loosimisele saabunud Inglismaa jalgpallikoondise peatreener Fabio Capello arvab, et järgmisel aastal peetavad võistlused tulevad kõrgetasemelisemad kui 2010. aasta MM Lõuna-Aafrika Vabariigis.

"Kahtlemata on tase seekord kõrgem. Kui te vaatate juba siin osalevaid meeskondi, siis kohal on kolm Euroopa meeskonda, kes jõudsid MM-il poolfinaali. Ning ühtlasi arvan, et meeskonnad, kes MM-il nii hästi ei mänginud, on nüüd tagasi tipus, nagu näiteks Portugal, Prantsusmaa ja Itaalia. Kokkuvõttes on meid ees ootamas väga tugev turniir," vahendab Daily Mail Capello sõnu.

Inglismaa on täna õhtul kell 19.00 algaval loosimisel paigutatud teise loosikaussi, mis tähendab, et halvimal juhul satutakse "surmagruppi" koos Hispaania, Portugali ja Prantsusmaaga. Inglased pelgavad ka Iirimaad, kes kuulub viimasena asetatud meeskondade sekka.

"Ühtlasi tuleb ettevaatlik olla korraldajamaade Ukraina ja Poolaga, kuna koduväljakueelis võib neid palju aidata. Nendest võivad saada selle turniiri üllatajad," lisas Capello ning tõi näiteks 2008. aasta EM-i Austrias ja Šveitsis. "Austria ja Šveits mängisid väga hästi, kuid neil polnud lihtsalt õnne. Kuid oma fännide toetus võib paljugi muuta."

Loosimise asetused

1: Poola, Ukraina, Hispaania, Holland
2: Saksamaa, Itaalia, Inglismaa, Venemaa
3: Horvaatia, Portugal, Kreeka, Rootsi
4: Prantsusmaa, Taani, Tšehhi, Iirimaa

Lugejad, andke teada, milliseid meeskondi soovite 2012. aasta EM-il ühes alagrupis näha!

Futboliit (talgpall)