Endine Itaalia noortekoondislane pääses sillakatastroofist vigastusteta


Lilleküla staadion, FC Flora ja Nõmme Kalju mäng
Lilleküla staadion, FC Flora ja Nõmme Kalju mängFoto: Madis Veltman

Põhja-Itaalia sadamalinnas Genovas vähemalt 39 inimese elu nõudnud sillakatastroofist pääses imekombel eluga kolmel korral Itaalia U-20 jalgpallikoondist esindanud endine väravavaht Davide Capello.

33-aastane Capello oli oma autoga Morandi maanteesillal, kui selle 80-meetrine lõik kokku varises. Vaatamata umbes 40-meetrisele kukkumisele pääses Capello vaid kriimustustega, kirjutab ERR Sport.

"Kuulsin suurt müra, nägin silda kokku kukkumas ja mind endaga kaasa tõmbamas," rääkis Capello Reutersile. "Ma ei tea, kuidas ma maandumise järel ellu jäin, sest mu auto muutus rusuhunnikuks. Ma ei kaotanud ka teadvust. Tunnen, nagu oleks minuga juhtunud ime, see kõik oli nagu filmis. Nägin sündmuspaigale saabunud päästjaid, tuletõrjebrigaadi, kõiki."

Sardiinias sündinud Capello alustas oma jalgpallurikarjääri Cagliaris ja tegi nende eest Itaalia esiliigas kaasa kaks kohtumist, hooajal 2004/05 oli ta Serie A-sse tõusnud meeskonna kolmas väravavaht. Hiljem esindas Capello mitmeid Serie C ja D meeskondi, kuni asus 2013. aastal Savonias puurivahtide treeneriks.

Futboliit (talgpall)