Endine FIFA asepresident sai eluaegse jalgpallis tegutsemise keelu


Endine FIFA asepresident sai eluaegse jalgpallis tegutsemise keelu
Jack Warner.Foto: REUTERS/SCANPIX

Rahvusvahelise Jalgpalliliidu (FIFA) eetikakomitee määras Jack Warnerile eluaegse jalgpallis tegutsemise keelu seoses korruptsiooniskandaaliga 2018. ja 2022. aasta MM-finaalturniiri korraldajate määramise ümber.

Warner oli Kariibimere regiooni (CONCACAF) president, FIFA asepresident ja täitevkomitee liige, kuid lahkus alaliidust 2011. aastal pärast süüdistusi altkäemaksu võtmise eest preisdendivalmiste ajal.

FIFA eetikakomitee teatas täna, et tuvastas Warneri tegutsemises FIFA ja CONCACAF-i juhtivatel ametikohtadel mitmeid rikkumisi, mistõttu ei ole tal enam jalgpalliga seotud organisatsioonides ei kohalikul ega rahvusvahelisel tasemel kohta. Meest süüdistatakse nii altkäemaksu andmises kui ka võtmises ning mitmetes teistes rahapesuskeemides osalemises.

72-aastane Trinidad ja Tobago kodanik võitleb hetkel USA võimudele väljaandmise vastu, kes süüdistavad teda rahapesus ja pettuses. Ta peab ennast kaks korda nädalas politseijaoskonnas näole andma ning tema pass on konfiskeeritud. Järgmine istung sel teemal, kas teda USA-le välja anda, toimub reedel.

Futboliit (talgpall)