Endine Barcelona mängumees ja 2002. aasta MM-i täht võitleb haiglas elu eest

 (37)
Rüstü Recber Türgi koondise värvides.
Rüstü Recber Türgi koondise värvides.Foto: via www.imago-images.de, imago images/Sven Simon/Scanpix

Türgi jalgpallikoondise rekordinternatsionaal Rüstü Recber võitleb haiglas elu eest. Recber on sattunud koroonaviiruse küüsi.

„Oleme endiselt šokis, et olukord nii kiiresti arenes,“ kirjutas endise jalgpalluri abikaasa Isil Recber Instagramis. Isil ning nende kahe lapse koroonaproovid osutusid negatiivseteks.

„Ta on haiglas ja me ei saa teda isegi külastada. See ongi kõige keerulisem osa, et me ei saa temaga koos olla. Need on kriitilised ja keerulised ajad,“ lisas ta.

Endine FC Barcelona ja Istanbuli Fenerbahce puurilukk tegi endale nime 2002. aasta MM-il, kus ta aitas Türgi koondise pronskmedaliteni. Recber valiti toona ka turniiri sümboolsesse koosseisu. Väravavahtidest kuulus valikusse veel sakslane Oliver Kahn.

46-aastane Recber pidas omal ajal Türgi koondise eest 120 kohtumist. Tegemist on Türgi rekordiga. Profikarjäärile pani ta punkti 2012. aastal.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)