19. minutil sahistas kodupubliku rõõmuks väravavõrku poolkaitsja Remo Freuler, 66. minutil suurendas eduseisu Londoni Arsenalis leiba teeniv Granit Xhaka, 76. minutil oli täpne Schalke ründaja Breel Embolo.

Mäng näis olevat juba tehtud, kuid siis pani Šveits sisse teise ja kolmandagi käigu, tulles peaaegu lootusetust seisust välja 84., 88. ja kolmanda üleminuti väravatega - tabamuste autoriteks Mathias Jørgensen (Huddersfield), Christian Lund Gytkjær (Poznani Lech) ja Henrik Dalsgaard (Brentford).

D-grupi esimeses voorus sai Šveits võõrsil 2:0 võidu Gruusia üle, Taanile oli see valiksarja esimeseks kohtumiseks.

Iirimaa alistas täna Dublinis 1:0 Gruusia. Mängu ainsa värava lõi Aston Villa poolkaitsja Conor Hourihane 36. minutil. Samas grupis mängib ka Eestile täna maavõistluses 0:1 alla jäänud Gibraltar, kes kaotas esimeses mängus Iirimaale samuti vaid ühe tabamusega.

Peadpööritava lõpplahenduse sai ka Norra - Rootsi derbi Oslos Ullevaali staadionil, kus Norra juhtis 41. ja 59. minuti väravate järel 2:0, kuid mäng lõppes seisuga 3:3.

Rootsil oli 70. minutil kasutada penalti, mille Andreas Granqvist esialgu realiseerimata jättis, kuid tagasi põrkunud palli lajatas koheselt võrku Viktor Claesson. 80. minutil oli Havard Nordtveiti omavärava järel tablool 2:2 viik. Esimesel üleminutil sepistas kummalise värava keha põrkest Robin Quaison, viies Rootsi 3:2 juhtima. Viimane sõna jäi aga kodutiimile, sest seitsmenda üleminuti nurgalöögile sai pea vahele Ola Kamara.

Mõruda pilli pidi J-alagrupis alla neelama Bosnia ja Hertsegoviina, kes juba esimese veerandtunni järel juhtis Kreeka vastu 2:0. 64. mintutil lõi Konstantinos Fortounis penaltist esimese värava tagasi ning vaid minut hiljem nägi Bosnia teise värava autor Miralem Pjanic enda ees punast kaarti. 85. minutil vormistas Zenica staadionil 2:2 viigivärava kreeklaste ründaja Dimitrios Kolovos.