Mõnevõrra otamatult põnevaks kujunes A-grupi kohtumine liidri Inglismaa ning Kosovo vahel. Wembley staadionil peetud matšis läksid kohe avaminutil juhtima külalised, kui täpne oli Valon Berisha.

Inglased aga vastasid sellele kiirelt. 8. minutil viigistas Raheem Sterling seisu, kõigest kümmekond minutit hiljem viis Harry Kane võõrustajad juhtima. Inglased lõid avapoolajal veel kolm väravat. 38. minutil sai omaväravaga hakkama Mergim Vojvoda, poolaja viimase kahe minutiga sahistas kaks korda võrku Jadon Sancho. Inglaste 5:1 juhtimisel mindi vaheajale.

Teise poolaja alguses vähendas Berisha Kosovo kaotusseisu. Viis minutit hiljem lõi Vedat Muriqi Kosovo kolmanda värava. Inglastel oli võimalus eduseisu kasvatada, kuid Kane'i penalti 65. minutil tõrjuti. Inglismaa 5:3 eduseisus kohtumine ka lõppes.

Teises A-alagrupi kohtumises sai Tšehhi võõrsil kindla 3:0 võidu Montenegro üle. Tšehhidele tõid võidu Tomas Souceki, Lukas Masopusti ning Vladimir Darida tabamused.

B-grupis olid võidukad Serbia ning Portugal. Serblased alistasid 3:1 Luksemburgi, Portugal oli 5:1 parem Leedust. Portugali poolelt lõi koguni neli tabamust koondise kapten Cristiano Ronaldo. Lõppseisu vormistas William Carvalho. Leedulaste auvärava sai kirja Vytautas Andriuskevicius.

Kolm kohtumist peeti H-alagrupis. Valitsev maailmameister Prantsusmaa alistas 3:0 Andorra. Väravate autoriteks märgiti Kingsley Coman, Clement Lenglet ning Wissam Ben Yedder.

Albaania sai raske 4:2 võidu islandlaste üle. Veel 78. minutil oli seis 2:2 viigis, aga Odise Roshi ning Sokol Cikalleshi tabamused tõid kodumeeskonnale kolm punkti. Türgi oli võõrsil 4:0 parem Moldovast ning sai sarnaselt Prantsusmaale kirja viienda võidu.