Dopingureegleid rikkunud Ukraina koondislane sai aastase võistluskeelu


Dopingureegleid rikkunud Ukraina koondislane sai aastase võistluskeelu
Artjom Besedin (keskel nr 11).Foto: Imago Sport/Scanpix

Euroopa jalgpalliliit UEFA määras aastase võistluskeelu Kiievi Dinamo ja Ukraina koondise ründajale Artjom Besedinile dopingureeglite rikkumise eest.

Milles 23-aastase Besedini rikkumine seisnes, seda UEFA ei täpsustanud. Keeld hakkas tagasiulatuvalt kehtima eelmise aasta 19. detsembrist, kui talle juba ajutine võistluskeeld määrati. Mängijal on võimalik otsus edasi kaevata rahvusvahelisse spordiarbitraaži.

Selle otsusega jätab UEFA Besedini eemale ka sel suvel toimuvast EM-finaalturniirist, kuhu Ukraina pääses. Besedin on koondises pidanud 13 mängu. Novembris lõi ta oma koondisekarjääri teise värava, aidates Ukrainal EM-valiksarjas viigistada Serbiaga.

Dinamo klubi teatas pressiteates, et toetab Besedinit igati ning lubab mehe tagasi võistlustulle tuua nii ruttu kui võimalik. Klubi teatel tähendab aastane võistluskeeld seda, et "UEFA nõustus enamus argumentidega, mille klubi ja mängija dopingujuhtumit kaitstes tegid".

Besedin osales ka sel hooajal Kiievi Dinamo Euroopa liiga mängudes. Ukraina klubi lõpetas B-alagrupi kolmandal kohal Malmö ja Kopenhaageni järel ega pääsenud play-off'i.

Futboliit (talgpall)