DELFI LAVis: meeleolu Kaplinnas on MM-i lainel

 (1)
DELFI LAVis: meeleolu Kaplinnas on MM-i lainel
---

Jalgpalli maailmameistrivõistluste esimene mäng ja avatseremoonia toimuvad reedel, kuid kuigi jalgpallifännid pole veel Kaplinna jõudnud, näeb linn juba välja nii, nagu oleks finaalturniir juba ammu alanud. Lipud, pallid ja MM-i sümbolid on kõikjal — alates tänavakaupmeeste telkidest ning lõpetades suurte kaubanduskeskuste, apteekide vitriinide ja autode tagasivaatepeeglitega. MM-i teemat kasutatakse kõikvõimalikes reklaamides.

Kohalikud elanikud on selle sündmuse üle tõeliselt õnnelikud ja demonstreerivad seda kõige erinevamal moel — kes kannab MM-iga seotud riietust, kes ehib oma maja, auto või töökoha lippudega, kes tuututab vuvuzelat — traditsioonilist pasunat, millega kohalikud fännid tervitavad oma meeskonda, kes korraldab rongkäike laulude ja tantsudega. MM-i alguseks ilmusid linna keskele täiendavad müügiletid, kus kohalikud elanikud ja ka sissesõitnud võivad müüa kõige erinevamat MM-i atribuutikat.

Lõuna-Aafrika Vabariigi president Jacob Zuma teatas, et jalgpalli MM ühendab riigi, nii nagu võit ragbi maailmameistrivõistlustel 1995. aastal võimaldas ületada rassibarjäärid, kui tollane president Nelson Mandela ulatas võidukarika rahvusmeeskonna kaptenile Francois Pienaarile, kirjutab Mail&Guardian. Lõuna-Aafrika Vabariigis on jalgpall traditsiooniliselt rohkem mustanahaliste lemmikmäng. Valged, eriti afrikanerid, on aga ragbi tulihingelised poolehoidjad.

Futboliit (talgpall)