Copa Libertadoresi finaal on taas ohus: kumbki tiim ei soovi Madridis mängida, River lausa keeldub


Copa Libertadoresi finaal on taas ohus: kumbki tiim ei soovi Madridis mängida, River lausa keeldub
River Plate'i fännidFoto: Marcos Brindicci, Reuters/Scanpix

Mõni päev tagasi teatas Lõuna-Ameerika jalgpalliliit CONMEBOL, et River Plate'i ja Boca Juniorsi vahelise Copa Libertadorese finaali teine kohtumine, mis pidi esialgu toimuma möödunud nädalavahetusel Buenos Aireses, on üle viidud Madridi, kus see peaks 9. detsembril aset leidma Santiago Bernabeu staadionil. Nüüd on kahtluse all ka see toimumiskoht ja -kuupäev: kumbki tiim ei soovi seal mängida, River teatas klubi kodulehel lausa, et keeldub Madridis platsile tulemast.

Kuigi klubijalgpalli ajaloo ühe suurema kohtumise esialgse ärajäämise põhjuseks oli just Riveri fännide rünnak Boca meeskonna bussile, siis süüdistab klubi juhtunus eelkõige kohalikke võime, kes lasid juhtunul sündida.

"Juhtunu ei ole mitte kuidagi meie klubi vastutus: kahetsusväärne intsident leidis aset väljaspool staadioni ümbrust, mis kohtumise jaoks ette valmistati. Pealegi vastutavad selle eest täielikult Argentina kõrgeimad võimud," seisab Riveri kodulehel.

"On vastuvõetamatu, et Argentina jalgpalli suurim mäng ei saa toimuda samas linnas, kus suudetakse korraldada G20 tippkohtumine. Argentina riik ja jalgpalliliit ei peaks seisma ees sellel, et Superclasico meie riigis toimumist suudaksid takistada käputäis vägivaldseid fänne."

River rõhub ka sellele, et kohtumise Madridis toimumine mõjuks halvasti nii võistluse iseloomule kui ka nendele 66 tuhandele pealtvaatajale, kes finaalile pileti ostsid ning kahel õhtul järjest staadionil asjatult kohtumist ootasid.

Futboliit (talgpall)